ATP Miami: Murray zgasił kolejną młodą gwiazdę, Gasquet z Almagro o ćwierćfinał

Po wyeliminowaniu w II rundzie turnieju w Miami Bernarda Tomicia, Andy Murray w kolejnej fazie uporał się z inną młodą gwiazdą cyklu ATP, Grigorem Dimitrowem. Awans dalej uzyskał też Richard Gasquet.

Marcin Motyka
Andy Murray doskonale odnajduję się w roli profesora surowego egzaminującego wschodzące gwiazdy męskiego tenisa. Po zwycięstwie nad Bernardem Tomiciem w II rundzie turnieju ATP w Miami, w następnym meczu Szkot pokonał bez straty seta Grigora Dimitrowa.
Andy Murray odprawił kolejnego przedstawiciela młodego pokolenia Andy Murray odprawił kolejnego przedstawiciela młodego pokolenia
Mistrz US Open 2012 bardzo słabo zaczął ten pojedynek, był pasywny, nie mógł sobie poradzić z agresywną grą przeciwnika, a dodatkowo raził niewymuszonymi błędami. Bułgar wyszedł na prowadzenie 5:2, a w gemie ósmym nie wykorzystał dwóch piłek setowych. Zemściło się to w kolejnym gemie, w którym Dimitrow dał sobie odebrać podanie, serwując po zwycięstwie w secie, popełniając trzy podwójne błędy serwisowe. Murray stopniowo wracał na właściwe tory, a w tie breaku udowodnił swoją wyższość, wygrywając 7-3.

W drugiej partii Brytyjczyk szybko wyszedł na prowadzenie 3:0, po czym bezproblemowo utrzymywał własne podanie. Demony z początku meczu powróciły do Murraya w gemie ostatnim. Serwujący na mecz tenisista z Dunblane zmarnował dwa meczbole (przy drugim popełniając podwójny błąd serwisowy), a po chwili Dimitrow stanął przed szansą na breaka. Złoty medalista londyńskich igrzysk obronił jednak piłkę na przełamanie asem, a następnie wygrał dwa kolejne punkty i zakończył cały pojedynek.

Przeciwnikiem ubiegłorocznego finalisty Sony Open Tennis będzie Andreas Seppi. Włoch zrobił to, czego nie udało się dokonać Jerzemu Janowiczowi, a więc nie dał się sprowokować żywiołowej brazylijskiej publiczności licznie zasiadającej na trybunach kortu numer jeden kompleksu tenisowego Crandon Park i wygrał z pogromcą łodzianina z poprzedniej rundy, Thomazem Belluccim 7:5, 4:6, 6:2.

W starciu dwóch czarodziejów białego sportu Richard Gasquet okazał się lepszy od Michaiła Jużnego, wygrywając 6:3, 6:4 w 87 minut. W partii otwarcia Francuz uzyskał przełamanie w gemie numer sześć i wypracowaną przewagę spokojnie utrzymał do końca.

W drugiej odsłonie 26-latek z Beziers wyszedł na prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem, lecz wtedy w jego poczynania wkradła się nonszalancja, co wykorzystał Jużny zdobywając cztery gemy z rzędu i obejmując prowadzenie 4:3. Gasquet wyrównał na 4:4, a w kolejnym gemie Rosjanin po raz czwarty w meczu dał sobie odebrać serwis, popełniając przy break poincie podwójny błąd serwisowy.

Druga obecnie rakieta Francji w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Nicolásem Almagro. Hiszpan w trwającym niespełna pięć kwadransów pojedynku uporał się z Belgiem Davidem Goffinem, zwyciężając 6:3, 6:4.