WTA Monterrey: Urszula Radwańska po czterech latach powraca do Meksyku

Urszula Radwańska jako jedyna Polka zdecydowała się na start w turnieju singla zawodów rangi WTA International rozgrywanych na kortach twardych w meksykańskim Monterrey.

Rafał Smoliński

22-letnia Urszula Radwańska w głównej drabince singla turnieju Monterrey Open została rozstawiona z numerem siódmym i na początek zmierzy się ze starszą od siebie o rok Marią Sanchez. Będzie to ich drugie spotkanie na światowych kortach, gdyż przed rokiem podczas zawodów odbywających się w Nassau na Bahamach górą w dwóch setach była tenisistka z USA.

Amerykanka to aktualnie 109. rakieta globu, a swoją pozycję w rankingu zawdzięcza przede wszystkim znakomitej postawie w imprezach organizowanych pod egidą ITF. Pochodząca z Modesto tenisistka w ubiegłym sezonie wygrała dwa takie turnieje, a w dwóch kolejnych osiągnęła finał.

Jeśli klasyfikowana obecnie na 33. miejscu w świecie krakowianka zwycięży w I rundzie swoją przeciwniczkę, to w kolejnej fazie zagra albo z Amerykanką Julią Cohen, albo z utalentowaną Chorwatką Donną Vekić. Z kolei w ćwierćfinale będzie nawet już możliwe starcie Polki z rozstawioną z numerem trzecim Rosjanką Marią Kirilenko.

Młodsza z sióstr Radwańskich na meksykańskich kortach twardych wystąpi po raz drugi w karierze. Wcześniej, w 2009 roku, szybko pożegnała się z imprezą, bowiem już w I rundzie dosyć gładko uległa Chince Jie Zheng.

Turniej Monterrey Open o puli nagród 235 tys. dolarów ma rangę WTA International i rozgrywany będzie dopiero po raz piąty. W tegorocznej edycji największymi gwiazdami, oprócz Kirilenko, będą Andżelika Kerber, Marion Bartoli oraz Ana Ivanović. Mistrzowskiego tytułu broni Węgierka Tímea Babos.

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!