ATP Bukareszt: Zaskakująca porażka Tipsarevicia, Simon z Rosolem o finał

Najwyżej rozstawiony zawodnik turnieju ATP w Bukareszcie Janko Tipsarević niespodziewanie w ćwierćfinale uległ Guillermo Garcii. Awans do półfinału wywalczył obrońca tytułu, Francuz Giles Simon.

Marcin Motyka

Guillermo Garcia przerwał passę 12 porażek pod rząd w meczach cyklu ATP World Tour. W ćwierćfinale turnieju ATP w Bukareszcie Hiszpan nieoczekiwanie pokonał turniejową "jedynkę" Janko Tipsarevicia 6:3, 3:6, 6:4. W trakcie trwającego ponad dwie i półgodziny spotkania 29-letni tenisista zaserwował osiem asów serwisowych, zanotował cztery przełamania, sam trzykrotnie stracił podanie, a także zdobył łącznie 11 punktów więcej od przeciwnika. Dla Garcii był to dziewiąty w karierze triumf nad zawodnikiem z czołowej dziesiątki rankingu ATP.

Przeciwnikiem Hiszpana w boju o finał będzie Florian Mayer. Mistrz tej imprezy z 2011 roku w półtorej godziny wygrał z faworytem miejscowej publiczności, Victorem Hanescu 6:3, 7:6(3). Dla Niemca to pierwszy półfinał turnieju ATP w tym sezonie.

Jako pierwszy w najlepszej czwórce bukaresztańskich zawodów zameldował się Gilles Simon. Obrońca tytułu okazał się lepszy od Niemca Daniela Brandsa, wygrywając 6:1, 7:5.

- Znakomicie rozpocząłem ten pojedynek. Dobrze serwowałem i returnowałem, nie popełniałem prostych błędów, świetnie grałem z linii końcowej. Potem gra się wyrównała. Straciłem podanie na początku drugiego seta, ale wiedziałem, że cały czas muszę być agresywny. Jestem zadowolony z tego jak ten mecz się zakończył - powiedział francuski tenisista.

Awans do swojego premierowego półfinału na szczeblu ATP World Tour wywalczył Lukas Rosol. Wimbledoński pogromca Rafaela Nadala nie dał szans Viktorowi Troickiemu, tracąc w całym meczu zaledwie cztery gemy.

BRD Nastase Tiriac Trophy, Bukareszt (Rumunia)