Wimbledon: Ula Radwańska zmarnowała siódmą szansę na awans do III rundy Szlema

Urszula Radwańska na II rundzie zakończyła udział w 127. edycji Wimbledonu. Polska tenisistka przegrała w piątek w trzech setach z Amerykanką Alison Riske.

Rafał Smoliński

Pojedynek Urszuli Radwańskiej z Alison Riske był jednym z trzech w turnieju singla kobiet, który z powodu opadów deszczu nie odbył się w czwartek. W piątek Polka i Amerykanka miały wyjść na kort numer 17 jako pierwsze od godz. 12:30, ale pogoda wymusiła na organizatorach kolejną zmianę. Ostatecznie, po dwóch godzinach oczekiwania, obie panie zameldowały się na placu gry.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęła pochodząca z Pittsburgha 22-latka, która już w trzecim gemie postarała się o przełamanie. Młodsza z sióstr Radwańskich popełniała początkowo zbyt dużo błędów własnych, ale szybko opanowała się i doprowadziła do remisu po 2. Tym razem to Amerykanka zaczęła coraz częściej wyrzucać piłkę w aut, myląc się zwłaszcza przy smeczach. W efekcie krakowianka zapisała na swoje konto cztery gemy z rzędu. Riske zdołała jeszcze odrobić stratę przełamania, ale w 10. gemie znów oddała serwis, przegrywając tym samym całego seta.

Druga partia od samego początku nie układała się po myśli naszej reprezentantki, która ponownie straciła serwis w trzecim gemie. Tym razem jednak grająca agresywnie Riske nie oddała przewagi i do końca seta pewnie pilnowała własnego podania. Przy stanie 3:5 panie zeszły na moment z kortu z powodu opadów deszczu, a po szybkim powrocie Polka oddała serwis po raz drugi i przegrała drugą część pojedynku.

Decydująca o losach spotkania trzecia odsłona była niezwykle zacięta i wyrównana. Jako pierwsza przewagę breaka, w piątym gemie, uzyskała nasza zawodniczka, ale w kolejnym gemie przegrała od stanu 30-0 cztery piłki i Amerykanka wyrównała stan rywalizacji. W dziewiątym gemie Riske sama obroniła dwa break pointy i wyczuwając swoją szansę na zwycięstwo, ruszyła do ataku w kolejnym gemie. Radwańska odparła jeszcze dwie piłki meczowe, lecz przy trzeciej nie wytrzymała wymiany i zakończyła swój udział w wimbledońskim turnieju.

W ciągu dwóch godzin i 21 minut gry Riske zanotowała dwa asy, cztery podwójne błędy, 43 kończące uderzenia oraz 24 błędy własne. Młodsza z sióstr Radwańskich z kolei miała jednego asa, dwa podwójne błędy, 16 winnerów i 18 pomyłek.

Nasza tenisistka po raz siódmy odpadła w II rundzie singla imprezy wielkoszlemowej. Amerykanka o 1/8 finału 127. edycji Wimbledonu powalczy z Kaią Kanepi, która wyeliminowała z zawodów mającą polskie korzenie Niemkę Andżelikę Kerber.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu kobiet 8,588 mln funtów
piątek, 28 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Alison Riske (USA, WC) - Urszula Radwańska (Polska) 4:6, 6:3, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)