ATP Stuttgart: Panfil zatrzymany w decydującej rundzie eliminacji

Grzegorz Panfil nie sprostał najwyżej rozstawionemu w eliminacjach Danielowi Munozowi i podobnie jak Andriej Kapaś dzień wcześniej, przegrał z Hiszpanem w dwóch setach.

Grzegorz Panfil i Andriej Kapaś jeszcze kilka tygodni temu startowali w imprezach pod egidą ITF, a przed tygodniem starali się o awans do turnieju rangi ATP Challenger. W tym tygodniu podjęli decyzję o starcie w eliminacjach do Mercedes Cup w Stuttgarcie rangi ATP World Tour 250.

Kapaś już w II rundzie eliminacji trafił na najwyżej rozstawionego i notowanego w drugiej setce Daniela Munoza, przegrywając z nim w dwóch setach 6:7(5), 1:6. W niemal identycznym stosunku dzień później poległ z Hiszpanem Panfil. 25-letni tenisista Górnika Bytom słabo rozpoczął spotkanie, pozwalając rywalowi na uzyskanie podwójnego przełamania. Od stanu 1:5 rozpoczął szaleńczą pogoń za Munozem. Panfil grał agresywnie, dobrze serwował i bezlitośnie mijał przeciwnika przy siatce. Udało mu się wygrać pięć kolejnych gemów, a Hiszpan ostatecznie doprowadził do tie breaka. Całkowicie skupiony Munoz wygrał tę część rozgrywki do dwóch, a w drugiej partii gra zabrzanina już całkowicie się zatrzymała. Najwyżej rozstawiony w eliminacjach Hiszpan awansował do turnieju głównego i zmierzy się w I rundzie z Nikołajem Dawidienko.

Z występu w Stuttgarcie już wcześniej zrezygnował Łukasz Kubot, który przed rokiem okazał się na niemieckiej mączce najlepszy w grze podwójnej. W turnieju debla zagrają za to Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk, a ich pierwszymi rywalami będą rozstawieni z numerem drugim reprezentanci gospodarzy, Andre Begemann i Martin Emmrich.

Mercedes Cup, Stuttgart (Niemcy) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 410,2 tys. euro poniedziałek, 8 lipca