WTA Budapeszt: Faworytka gospodarzy w ćwierćfinale, seria Rumunki trwa

W ćwierćfinale Budapest Grand Prix są już Annika Beck oraz Simona Halep. Węgierskich fanów nie zawodzi Tímea Babos, która po dramatycznym, zakończonym tie-breakiem, meczu awansowała do 1/4 finału.

Piotr Wróbel

Trzeciego dnia turnieju w Budapeszcie uzupełnione zostały kolejne niewiadome w turniejowej drabince. Rozegrane zostały cztery spotkania II rundy. W ćwierćfinale pewnie zameldowały się dwie najwyżej rozstawione zawodniczki, które pozostały w zawodach. Obie poznały swoje piątkowe rywalki.

Simona Halep wciąż wygrywa. Zwycięstwo nad debiutującą w turnieju WTA, Agnes Buktą jest jej 12. triumfem w turniejach rangi International. Rumunka świetnie wykorzystywała przewagę jaką dawał jej pierwszy serwis, wygrała aż 19 z 21 piłek. Na bardzo szybkie zwycięstwo, zaledwie 50-minutowe, wpłynęła także agresywna postawa przy returnie drugiego podania. Bukta wygrała zaledwie cztery z 16 punktów. Rumunka idzie śladami Sary Errani, która wygrała w Internationalach aż 26 meczów z rzędu (ta seria wciąż trwa).

Ćwierćfinałową przeciwniczką Halep będzie Tímea Babos. Jest to jej największy sukces od ponad trzech miesięcy, kiedy to doszła do 1/4 finału turnieju w Monterrey. Reprezentantka gospodarzy z wielkimi kłopotami przebrnęła przez II rundę. W pierwszej partii została zdeklasowana przez Marię-Teresę Torro. W kolejnej odsłonie serwis Węgierki był bardziej efektywny i dzięki jednemu przełamaniu Babos wyrównała stan meczu. Ostatni set, najdłuższy i najbardziej dramatyczny, padł łupem nierozstawionej tenisistki. Torro przegrała 7:6(4), mimo że miała przewagę przełamania. Było to spotkanie stojące na niskim poziomie, a jego głównym atutem była spora dramaturgia.

Turniejowa czwórka, Annika Beck, pokonała Lucie Hradecką. Młoda Niemka świetnie radzi sobie na kortach ziemnych, w drugim meczu w Budapest Grand Prix dobrze poruszała się po ceglanej nawierzchni i umiejętnie wykorzystywała słabości Czeszki. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów grająca bardzo ostro oburęczny forhend i bekhend miała duże problemy z wytrzymywaniem wymian z Beck. Słaby serwis Hradeckiej był jednak główną przyczyną, dla której spotkanie zakończyło się po godzinie i 16 minutach zwycięstwem młodszej tenisistki. Kolejną przeciwniczką Beck będzie Yvonne Meusburger, która dzięki zwycięstwu nad Johanną Larsson powróci do grona najlepszych stu zawodniczek rankingu WTA.