WTA Palermo: Łatwe zwycięstwa Errani i Vinci, pierwszy półfinał Cabezy

Sara Errani pokonała Silvię Soler 6:4, 6:0 i awansowała do półfinału turnieju WTA w Palermo. O finał walczyć będzie także druga Włoszka Roberta Vinci.

Sara Errani (WTA 6) od stanu 3:4 w I secie wygrała dziewięć gemów z rzędu i zameldowała się w siódmym półfinale w sezonie. O czwarty tegoroczny finał (Paryż - hala, Dubaj, Acapulco) i 14. w karierze Włoszka zagra z Klarą Zakopalovą (WTA 42), która pokonała Dinę Pfizenmaier (WTA 113) 7:5, 6:7(4), 6:1. Dla Czeszki będzie to szansa na drugi finał w sezonie (w styczniu w Shenzhen).

W ciągu 77 minut gry Errani zdobyła 26 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała sześć z 11 break pointów, a sama dała się przełamać Silvii Soler (WTA 75) dwa razy. Włoszka spotka się z Zakopalovą po raz szósty - przegrała dwa pierwsze mecze z Czeszką, ale w trzech kolejnych była lepsza.

Roberta Vinci (WTA 11) wygrała wszystkie dziewięć serwisowych gemów (broniła tylko jednego break pointa) i zwyciężyła Lourdes Dominguez (WTA 58) 6:1, 6:4. Włoszka przy swoim pierwszym podaniu straciła tylko osiem punktów i powalczy o drugi finał w sezonie (Katowice).

Kolejną rywalki 30-latki z Taranto będzie Estrella Cabeza (WTA 108), która wróciła ze stanu 3:5 i 15-30 w I secie i pokonała Renatę Voracovą (WTA 193) 7:5, 6:4. Hiszpanka w ten sposób osiągnęła pierwszy półfinał w karierze - przegrała pięć wcześniejszych ćwierćfinałów, z czego jeden w Palermo, rok temu z Iriną Begu. Z Vinci Cabeza jedyny raz grała w 2008 roku w kwalifikacjach do US Open - Włoszka wygrała 6:3, 6:3.

XXVI Italiacom Open, Palermo (Włochy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 235 tys. dol.

Estrella Cabeza (Hiszpania) - Renata Voráčová (Czechy) 7:5, 6:4

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)