WTA Bad Gastein: Drugi finał Meusburger w Austrii, Hlavackova powalczy o tytuł

Yvonne Meusburger pokonała Karin Knapp 64, 6:3 i po raz drugi w karierze zagra w finale turnieju WTA w Bad Gastein. O tytuł Austriaczka zmierzy się z Andreą Hlavackovą.

Yvonne Meusburger (WTA 86) w finale austriackiej imprezy grała w 2007 roku, przegrywając z Francescą Schiavone. Na drugi finał w głównym cyklu czekała aż do ubiegłego tygodnia, gdy w Budapeszcie w decydującym meczu nie dała rady Simonie Halep. Karin Knapp (WTA 69) pozostaje z jednym finałem na koncie, jaki oiągnęła w 2008 roku w Brukseli.

W trwającym 87 minut spotkaniu Meusburger zdobyła 26 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała sześć z 13 break pointów. Austriaczka skorzystała z pięciu podwójnych błędów Knapp i wygrała 19. mecz w historii swoich występów w Bad Gastein. Było to drugie spotkanie obu zawodniczek w tej imprezie - sześć lat temu również zmierzyły się w półfinale i Meusburger pokonała Włoszkę 6:1, 3:6, 6:3.

Drugi półfinał był dużo bardziej zacięty. Andrea Hlavackova (WTA 108) zwyciężyła Elinę Switolinę (WTA 84) 7:5, 6:7(1), 6:4. Po wygraniu I seta, w II partii Czeszka odrabiała straty od 1:4, ale w tie breaku górą była Ukrainka. W decydującej odsłonie 26-latka z Pilzna wróciła z 0:2 i po raz pierwszy w karierze zagra w finale głównego cyklu (już półfinał był jej życiowym osiągnięciem). W trwającym dwie godziny i 31 minut spotkaniu było aż 20 przełamań - Hlaváčková wykorzystała 11 z 20 break pointów, a Switolina dziewięć z 13. Ukrainka pierwszy w karierze półfinał zakończyła z 11 podwójnymi błędami na koncie.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 235 tys. dol.