Kokpit Kibice

Ogromna kara dla Viktora Troickiego, Serb zawieszony na 18 miesięcy!

Międzynarodowa Federacja Tenisowa poinformowała w czwartek o zdyskwalifikowaniu na okres 18 miesięcy Viktora Troickiego. Serbski tenisista odmówił poddania się badaniu antydopingowemu.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Do zdarzenia doszło 15 kwietnia 2013 roku podczas turnieju ATP World Tour Masters 1000 rozgrywanego w Monte Carlo. Viktor Troicki znalazł się grupie wybranych zawodników, skierowanych do badania moczu i krwi. 27-letni Serb poddał się pierwszemu z nich, natomiast odmówił pobrania próbki krwi.

Komisja Antydopingowa działająca przy Międzynarodowej Federacji Tenisowej zdyskwalifikowała Troickiego na okres 18 miesięcy za odmowę poddania się badaniu krwi, bez podania konkretnej przyczyny tej decyzji. Kara nałożona na reprezentanta Serbii obowiązuje w trybie natychmiastowym od jej ogłoszenia (25 lipca 2013 roku) do północy 24 stycznia 2015 roku.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

- Główna lekarka prowadząca badania powiedziała mi, że mogę uniknąć testu, jeśli napiszę list wyjaśniający do ITF. Jestem załamany, czuję się jak kryminalista. Mam lęk przed igłą, dlatego zawsze mam problem podczas oddawania krwi. Pokładam całą swoją nadzieję w Sportowym Sądzie Arbitrażowym - wyznał notowany aktualnie na 53. miejscu w świecie Troicki.

Pochodzący z Belgradu tenisista utraci także punkty zdobyte podczas turnieju w Monte Carlo oraz nagrodę pieniężną uzyskaną za występ na monakijskiej mączce.

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
ITFTennis.com

Komentarze (12):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×