WTA New Haven: Makarowa pożegnała najwyżej rozstawioną Errani, awans Woźniackiej

Najwyżej rozstawiona Sara Errani już po pierwszym spotkaniu pożegnała się z turniejem w New Haven. Awans do ćwierćfinału uzyskała natomiast czterokrotna triumfatorka, Karolina Woźniacka.

Rafał Smoliński

Rozstawiona z numerem pierwszym Sara Errani, podobnie jak oznaczona "dwójką" Andżelika Kerber, otrzymała w I rundzie wolny los i do rywalizacji przystąpiła dopiero od 1/8 finału. Pochodząca z Bolonii Włoszka, piąta aktualnie rakieta świata, przegrała w środę 5:7, 1:6 w pojedynku z Jekateriną Makarową.

Rosjanka błyskawicznie uzyskała przewagę breaka w premierowej odsłonie, ale tenisistka z Półwyspu Apenińskiego wyrównała na po 3. W 10. gemie 25-letnia moskwianka zmarnowała setbola, ale kilka minut później, przy stanie 6:5, była już skuteczna i przełamując serwis najlepszej obecnie deblistki świata, zapisała na swoje konto pierwszą część spotkania.

Druga odsłona była prawdziwym popisem Makarowej, która w pełni wykorzystała fatalną postawę rywalki. Errani w tej części meczu popełniła trzy podwójne błędy, a przy własnym podaniu wygrała zaledwie 42 proc. wszystkich rozegranych punktów. Rosjanka zapisała na swoje konto pierwsze pięć gemów seta, już w szóstym miała szansę zakończyć cały pojedynek, ale uczyniła to dopiero kilka minut później przy czwartej piłce meczowej.

Makarowa odniosła pierwsze zwycięstwo nad Errani od czasu ich pojedynku w turnieju pod egidą ITF rozgrywanym w hiszpańskiej miejscowości Torrent przed sześcioma laty. Jej czwartkową rywalką będzie Simona Halep, która w New Haven kontynuuje walkę o Top 20 rankingu WTA. W II rundzie Rumunka pokonała 3:6, 6:4, 6:1 Hiszpankę Carlę Suarez, choć przegrywała już nawet 3:6, 2:4.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Większych problemów z awansem do ćwierćfinału nie miała w środę rozstawiona z numerem czwartym Karolina Woźniacka. Mająca polskie korzenie Dunka zwyciężyła 6:1, 7:5 włoską kwalifikantkę Karin Knapp, która bardziej zdecydowany opór stawiła jedynie w II secie. 26-latka z Italii odrobiła wówczas stratę przełamania, a w ósmym gemie miała kolejne dwa break pointy. Woźniacka oddaliła jednak niebezpieczeństwo i w 11. gemie sama zdobyła kluczowego breaka. Rywalką czterokrotnej triumfatorki zawodów w New Haven w czwartkowym meczu o półfinał będzie albo Amerykanka Sloane Stephens, albo Niemka Julia Görges.

New Haven Open at Yale, New Haven (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 690 tys. dol.
środa, 21 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 4) - Karin Knapp (Włochy, Q) 6:1, 7:5
Jekaterina Makarowa (Rosja) - Sara Errani (Włochy, 1) 7:5, 6:1
Simona Halep (Rumunia) - Carla Suárez (Hiszpania) 3:6, 6:4, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)