WTA New Haven: Trzeci finał Czeszki w sezonie, Kvitova lepsza od Zakopalovej

W czeskim półfinale górą okazała się Petra Kvitova, która rozgromiła Klarę Zakopalovą 6:0, 6:1. Mecz 1/2 finału trwał zaledwie 50 minut.

Piotr Wróbel

- Petra jest bardzo dobrą zawodniczką, mistrzynią Wimbledonu i podziwiam ją. Nie mam nic do stracenia i spróbuję pokazać jutro mój najlepszy tenis. Ona bardzo dobrze serwuje, więc muszę być na to przygotowana. Gra również bardzo płasko i bardzo szybko, więc będę musiała bardzo dobrze się poruszać i walczyć o każdy punkt - tak przed półfinałową batalią komplementowała swoją rywalkę Klara Zakopalova. Niestety, dla fanów popularnej Kookie, ich ulubienica nie wcieliła w życie swojego planu.

Pierwsza partia od początku została zdominowana przez wyżej notowaną zawodniczkę. Petra Kvitova mądrze atakowała, przez co Zakopalová od razu pogubiła rytm. Starsza z czeskich tenisistek nie miała ani jednej szansy na wygranie gema, przy podaniu rywalki wygrała tylko pięć punktów. Tak wysoka wygrana w pierwszym secie była skutkiem nie tylko mądrej gdy Kvitovej, ale przede wszystkim fatalnej postawy Zakopalovej, która zanotowała trzy uderzenia kończące i aż 13 niewymuszonych błędów. Mistrzyni Wimbledonu 2011 miała o cztery winnery więcej i tylko sześć błędów własnych.

Druga partia miała taki sam przebieg. Starsza z rodaczek oddawała łatwo punkty, a młodsza kontrolowało przebieg spotkania. Dopiero po dwunastym gemie Zakopalová zaistniała na tablicy wyników. Wykorzystanie piłki gemowej gromko oklaskiwała widownia. Kvitová zakończyła mecz przy swoim podaniu, wykorzystała trzecią piłkę meczową (dwie wcześniejsze w świetnym stylu obroniła jej zrezygnowana przeciwniczka). Po 50 minutach jednak to ubiegłoroczna mistrzyni tego turnieju uniosła ręce w geście triumfu i jest o krok od obrony tytułu. Obie zawodniczki popełniły więcej błędów, niż zanotowały winnerów. 13 piłek kończących zagrała Kvitová, przy jednym błędzie więcej. Przegrana z zawodniczek skończyła tylko siedem piłek, a w prezencie oddała ich aż 19.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W sobotnim finale ubiegłoroczna mistrzyni New Haven Open at Yale zagra ze zwyciężczynią drugiego półfinału: Karolina Woźniacka - Simona Halep. Stawką sobotniego spotkania będzie 470 punktów do rankingu oraz czek na 117 tys. dol.