US Open: Dzień 3. w pigułce

W turnieju singla została nam już tylko Agnieszka Radwańska. Młodsza z krakowskich sióstr nie sprostała w nocnej serii gier Sloane Stephens. Ostatni singlowy mecz w karierze rozegrał James Blake.

Rafał Smoliński

* Maria-Teresa Torro tylko w II secie sprawiła problemy Agnieszce Radwańskiej. Nasza najlepsza tenisistka pokonała drugą w turnieju reprezentantkę Hiszpanii i zameldowała się w 1/16 finału nowojorskiej imprezy.

* Po meczu Isia była bardzo szczęśliwa, że zdołała szybko zwieńczyć spotkanie, gdyż nad Flushing Meadows nadciągnęła burza.

* Przykładu ze starszej siostry nie wzięła Urszula Radwańska. Druga rakieta naszego kraju nie może w Wielkim Szlemie przebić się do III rundy. W rozpoczętym tuż przed północą czasu lokalnego pojedynku gładko uległa Sloane Stephens.

* Opady deszczu wymusiły na organizatorach szereg zmian. Mecz Sereny Williams przełożono na czwartek, zaś jej starsza siostra Venus przegrała z Chinką Jie Zheng.

* Novak Djoković zabrał głos w sprawie jego współpracy z Wojciechem Fibakiem. Serbski lider rankingu docenił naszego najlepszego tenisistę w historii.

* Wydarzeniem dnia w turnieju panów był ostatni mecz w zawodowej karierze rozegrany przez Jamesa Blake'a. Amerykanin prowadził już 2-0 w setach z Ivo Karloviciem, ale trzy kolejne partie wygrał doświadczony Chorwat.

* W turnieju miksta Marcin Matkowski okazał się lepszy od Mariusza Fyrstenberga. W czwartek obaj nasi reprezentanci zagrają już razem w grze podwójnej, w której wystąpią również Alicja Rosolska, Tomasz Bednarek oraz Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot.

* I na koniec, programy dnia i wyniki wszystkich spotkań - turniej kobiet oraz turniej mężczyzn.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!