US Open: Matkowski i Peschke w ćwierćfinale turnieju gry mieszanej

Kveta Peschke i Marcin Matkowski zagrają w ćwierćfinale turnieju gry mieszanej wielkoszlemowego US Open. Czesko-polski duet wywalczył awans, pokonując Słowaków Janette Husárovą i Filipa Poláška.

Marcin Motyka

Marcin Matkowski już na I rundzie zakończył swoją przygodę z US Open w turnieju gry podwójnej, ale nieudany start w deblu może sobie wynagrodzić w mikście. Polak i Czeska Kveta Peschke wygrali 6:3, 6:4 ze Słowakami Janette Husárovą i Filipem Polaskiem w meczu o 1/4 finału gry mieszanej.

W pierwszym secie obie pary miały wyraźne kłopoty we własnych gemach serwisowych. Skuteczniejsi w egzekwowaniu szans break pointowych okazali się jednak rozstawieni z "czwórką" Pechke i Matkowski, którzy dwukrotnie przełamali podanie rywali i wygrali pierwszego seta 6:4.

Druga odsłona to już zdecydowana dominacji czesko-polskiego duetu. Peschke i Matkowski ani razu nie byli zagrożeni przy własnym serwisie, a decydującego o losach meczu breaku wywalczyli w piątym gemie. Słowacy walczyli dzielnie, w dziewiątym gemie oddalili nawet piłkę meczową, ale nie zdołali uchronić się przed porażką.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W trwającym 53 minuty spotkaniu, Czeszka i Polak zaserwowali pięć asów, popełnili trzy podwójny błędy serwisowe, wykorzystali trzy z ośmiu szans na przełamanie, sami jeden raz oddali podanie, a łącznie zdobyli zaś 13 punktów więcej od przeciwników.

Matkowski i Peschke, finaliści US Open w mikście sprzed roku, w walce o półfinał tegorocznej edycji nowojorskiej imprezy zmierzą się z oznaczonymi numerem siódmym Andreą Hlavackovą z Czech i Białorusinem Maksem Mirnym, którzy pokonali w sobotę 6:3, 6:4 parę Yung-Jan Chan / Robert Lindstedt.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w grze mieszanej 500 tys. dolarów
sobota, 31 sierpnia

II runda gry mieszanej:

Květa Peschke (Czechy, 4) / Marcin Matkowski (Polska, 4) - Janette Husárová (Słowacja) / Filip Polášek (Słowacja) 6:3, 6:4