US Open: Bezradna Jelena Janković, drugi ćwierćfinał Na Li w Nowym Jorku

Na Li pokonała Jelenę Janković 6:3, 6:0 i awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.

Na Li odniosła nad Jeleną Janković piąte zwycięstwo w dziewiątym meczu i po raz drugi w karierze zagra w ćwierćfinale US Open (2010). O pierwszy półfinał w Nowym Jorku chińska mistrzyni US Open 2011 zmierzy się z pogromczynią Agnieszki Radwańskiej, ćwierćfinalistką dwóch ostatnich edycji Australian Open Jekateriną Makarową. Janković w IV rundzie na Flushing Meadows zagrała po raz pierwszy od czasu, gdy w 2008 roku osiągnęła tutaj swój jedyny wielkoszlemowy finał.

W trwającym ledwie 57 minut spotkaniu Li straciła tylko pięć punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz zdobyła 30 z 41 punktów przy serwisie rywalki, a przy siatce skończyła 10 z 12 piłek. Chinka dwa razy dała się przełamać (za każdym razem w I secie), a sama wykorzystała wszystkie siedem break pointów, jakie miała. Zawodniczka z Wuhan zapisała na swoje konto 20 kończących uderzeń i zrobiła 12 niewymuszonych błędów. Janković naliczono siedem piłek wygranych bezpośrednio i aż 22 błędy własne.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Li z Makarową mierzyła się do tej pory trzy razy i wszystkie spotkania wygrała, ale dwa w trzech setach. Ich pierwsza konfrontacja miała miejsce pięć lat temu właśnie w Nowym Jorku, wtedy Chinka wygrała 6:1, 4:6, 6:2. W ich ostatnim meczu, w ubiegłym sezonie w Sydney, zawodniczka z Wuhan rozbiła Rosjankę 6:0, 6:3.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w singlu kobiet 9,406 mln dolarów
niedziela, 1 września

IV runda gry pojedynczej:

Na Li (Chiny, 5) - Jelena Janković (Serbia, 9) 6:3, 6:0

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)