ATP Sztokholm: Raonić zakończył przygodę Johanssona, trzysetowe boje Ferrera i Verdasco

Milos Raonić zakończył przygodę Joachima Johanssona z turniejem ATP w Sztokholmie, wygrywając ze Szwedem w dwóch setach. W ćwierćfinale sztokholmskiej imprezy są m.in.: Ferrer, Verdasco i Dimitrow.

Marcin Motyka

Na czas tegorocznej edycji IF Stockholm Open Joachim Johansson niespodziewanie przerwał tenisową emeryturę i postanowił wziąć udział w turnieju. Szwed, niegdyś dziewiąta rakieta świata, otrzymał dziką kartę do kwalifikacji, które przeszedł w imponującym stylu. W  I rundzie turnieju głównego pokonał Alejandro Fallę, ale w II rundzie zatrzymał go, walczący o udział w Finałach ATP World Tour, Milos Raonić.

31-letniemu Szwedowi nie można odmówić ambicji. Johansson podjął rękawicę rzuconą mu przez Raonicia, ale w pojedynku z dziewięć lat młodszym, przeżywającym najlepsze chwile w karierze, Kanadyjczykiem nie był w stanie ugrać nawet seta. Pierwsza partia, w której Raonić nie przegrał ani jednego punktu przy własnym podaniu, została zakończona wynikiem 6:2. W odsłonie drugiej, Johansson zaczął lepiej serwować, przetrzymał zagrożenie, oddalając łącznie aż siedem break pointów, lecz w rozstrzygającym tie breaku górą okazał się Raonić, kończąc spotkanie po godzinie i 23 minutach od jego rozpoczęcia.

W całym meczu pochodzący z Czarnogóry reprezentant Kanady posłał 16 asów serwisowych (Johansson 11), łącznie przegrał tylko 12 punktów przy własnym podaniu, z czego ledwie cztery po trafionym pierwszym serwisie, nie musiał bronić ani jednego break pointa, a sam przełamał rywala dwukrotnie. Po stronie Raonicia zapisano także 49 uderzeń wygrywających i 13 niewymuszonych błędów, a Szwed zanotował 40 winnerów przy 19 pomyłkach własnych. W ćwierćfinale rozstawiony z "dwójką" Raonić stanie naprzeciw Benoita Paire'a.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

David Ferrer, który po osiągnięciu w czerwcu finału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa wyraźnie spuścił z tonu, potrzebował trzech setów, by wyeliminować Jacka Socka. W partii otwarcia młody Amerykanin wykorzystał nerwowy początek grającego w Sztokholmie pierwszy raz od 2006 roku Hiszpana, błyskawicznie uzyskał przewagę przełamania, której już nie wypuścił. Jednak w dwóch kolejnych setach warunki na placu gry dyktował już tylko Ferrer. Najwyżej rozstawiony tenisista turnieju oddał Sockowi zaledwie cztery gemy, ostatecznie wygrywając 4:6, 6:3, 6:1.

W 1/4 finału dojdzie do wewnątrzhiszpańskiego pojedynku, ponieważ Ferrer zagra z Fernando Verdasco. Leworęczny madrytczyk pokonał 6:2, 3:6, 6:3 trzykrotnego finalistę sztokholmskich zmagań, Jarkko Nieminena - Jestem szczęśliwy, że wygrałem z tak trudnym przeciwnikiem i że awansowałem do ćwierćfinału - powiedział Hiszpan. - On momentami grał niesamowity tenis, ja na szczęście byłem w stanie grać również na świetnym poziomie. To był bardzo trudny mecz - dodał.

Godziny potrzebował Grigor Dimitrow, by uzyskać promocję do najlepszej ósemki turnieju w Sztokholmie. W pojedynku dwóch młodych wilków, 22-letni Bułgar stracił cztery gemy z 23-letnim Niemcem, Janem-Lennardem Struffem - To był jeden z najlepszych moich meczów od kilku ostatnich miesięcy, jestem zadowolony - przyznał Dimitrow. - Oczywiście cieszę się, że zagram w ćwierćfinale. Na korcie czułem się dobrze, cieszyłem się grą, ale grałem też konsekwentnie. Potrzebowałem takiego meczu i mam nadzieję, że w kolejnym zaprezentuje się równie dobrze.

Piątkowym rywalem pierwszej rakiety Bułgarii będzie Kenny de Schepper - Kenny to wielki facet, leworęczny, potężnie serwuje. Muszę się dobrze przygotować do tego meczu i pokazać to, co mam najlepszego - scharakteryzował swojego najbliższego przeciwnika Dimitrow. Francuz uzyskał awans do 1/4 finału niespodziewanie eliminując rozstawionego z numerem czwartym Kevina Andersona.