WTA Shenzhen: Męczarnie Sary Errani na otwarcie, awans Klary Zakopalovej

Sara Errani pokonała 6:0, 3:6, 7:6(3) Saisai Zheng i awansowała do II rundy turnieju WTA w Shenzhen. Mecz otwarcia wygrała też Klara Zakopalova, odpadła zaś Bojana Jovanovski.

Jest to druga edycja turnieju w Shenzhen. W ubiegłym sezonie triumf święciła Na Li. Sara Errani (WTA 7) miała na początek niełatwą przeprawę z reprezentantką gospodarzy Saisai Zheng (WTA 145). W decydującej partii przegrywała 2:4, ale sięgnęła po zwycięstwo w tie breaku po dwóch godzinach i 23 minutach walki. Włoszka obroniła sześć z 10 break pointów, a sama sześć razy przełamała podanie Chinki. W kolejnej rundzie zmierzy się z Vanią King (WTA 85), która pokonała 7:5, 4:6, 6:3 Petrę Martić (WTA 107).

Finalistka imprezy z ubiegłego sezonu Klara Zakopalova (WTA 35) wygrała 6:3, 7:5 z 17-letnią Donną Vekić (WTA 96). Czeszka wykorzystała pięć z sześciu break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się z Patricią Mayr (WTA 92), która oddała trzy gemy Japonce Risie Ozaki (WTA 193). Zakopalova pokonała Austriaczkę w 2010 roku w Monterrey w ich jedynym do tej pory meczu w głównym cyklu.

Nie zawiodła gospodarzy półfinalistka Wimbledonu 2008 i Australian Open 2010 Jie Zheng (WTA 53), która obroniła 14 z 16 break pointów i pokonała Shahar Peer (WTA 77) 6:0, 6:3. Spotkanie trwało jedną godzinę i 45 minut. Chinka podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Izraelką i w II rundzie zmierzy się z Barborą Zahlavovą-Strycovą (WTA 94), która zwyciężyła 7:5, 6:3 Olgę Goworcową (WTA 93). Czeszka w I secie wróciła ze stanu 3:5. W 2004 roku pokonała ona Zheng w Kantonie i była to ich jedyna dotychczas konfrontacja.

Shenzhen nie podbije Bojana Jovanovski (WTA 36), która przegrała 1:6, 5:7 z Anną-Leną Friedsam (WTA 122). Serbka w ubiegłym sezonie doszła w Shenzhen do ćwierćfinału, przegrywając dopiero z Na Li. Mecz otwarcia wygrała za to Annika Beck (WTA 58), która zwyciężyła 6:3, 6:4 Ajlę Tomljanović (WTA 73).

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

We wtorek dojdzie do starcia broniącej tytułu Na Li z Wierą Zwonariową. Dla Rosjanki będzie to pierwszy występ od czasu igrzysk olimpijskich w Londynie. Finalistka Wimbledonu i US Open 2010 przez cały ubiegły sezon dochodziła do siebie po operacji barku, którą przeszła w lutym. Zwonariowa wygrała oba dotychczasowe mecze z Li, jakie odbyły się w 2011 roku w Australian Open i Moskwie.

Shenzhen Open, Shenzhen (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
poniedziałek, 30 grudnia

I runda gry pojedynczej:

Sara Errani (Włochy, 2) - Saisa Zheng (Chiny, WC) 6:0, 3:6, 7:6(3)

WTA Brisbane: Udany powrót Szarapowej, Dellacqua i Barty ucieszyły gospodarzy

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)