Challenger Heilbronn: Bednarek i Kontinen lepsi od Becka i Beckera

Tomasz Bednarek i Henri Kontinen awansowali do półfinału debla turnieju ATP Challenger Tour w Heilbronn. Polak i Fin potrzebowali mistrzowskiego tie breaka, aby pokonać zawodników gospodarzy.

Rafał Smoliński

32-letni Tomasz Bednarek i partnerujący mu Henri Kontinen w czwartek bez gry awansowali do ćwierćfinału debla, bowiem z rywalizacji wycofali się Czesi Jan Hajek i Jiří Veselý. W piątek natomiast polsko-fińska para została zmuszona do wysiłku przez niemiecki duet Andreas Beck i Benjamin Becker.

Tenisiści gospodarzy wygrali premierową odsłonę 6:4, gdyż jako jedyni uzyskali w tym secie przełamanie. W drugiej partii role się odwróciły, a w dziewiątym gemie serwis do zera przegrał Becker, co pewnie wykorzystali pabianiczanin i jego 23-letni partner.

O losach meczu zadecydował mistrzowski tie break, w którym od początku pewnie prowadzili Bednarek i Kontinen. Od stanu 9-6 nie wykorzystali jednak trzech kolejnych meczboli, a następnie zmarnowali również i czwartą okazję. Dopiero przy 11-10 pewnym serwisem popisał się Polak, wieńcząc tym samym cały pojedynek.

Sobotnimi rywalami Bednarka i Kontinena w pojedynku o finał turnieju Heilbronn Open będą kolejni reprezentanci gospodarzy, Gero Kretschmer i Alexander Satschko. Niemcy w dwóch pierwszych spotkaniach nie stracili nawet seta, a w I rundzie wyeliminowali najwyżej rozstawiony chorwacki duet, Marin Draganja i Mate Pavić.

Heilbronn Open, Heilbronn (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 106,5 tys. euro
piątek, 24 stycznia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Henri Kontinen (Finlandia) - Andreas Beck (Niemcy) / Benjamin Becker (Niemcy) 4:6, 6:4, 12-10

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Australian Open: Li lub Cibulkova nową królową Melbourne, Kubot o tytuł w deblu