WTA Monterrey: Udane otwarcie Woźniackiej, Flipkens przegrała z nowicjuszką

Karolina Woźniacka pokonała Coco Vandeweghe i awansowała do II rundy turnieju WTA w Monterrey. Rywalizację w Meksyku już po pierwszym meczu zakończyła Kirsten Flipkens.

Karolina Woźniacka (WTA 14) w ubiegłym tygodniu doszła do ćwierćfinału w Miami, a turniej w Monterrey rozpoczęła od pokonania 6:3, 7:6(4) Coco Vandeweghe (WTA 82). W trwającym jedną godzinę i 45 minut spotkaniu była liderka rankingu zaserwowała pięć asów oraz obroniła cztery z pięciu break pointów. Dunka w Monterrey gra po raz pierwszy.

Kirsten Flipkens (WTA 25) przegrała 4:6, 6:1, 2:6 z Julią Boserup (WTA 302). W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu Belgijka zaserwowała 10 asów, ale popełniła również 10 podwójnych błędów. Dla 22-letniej Amerykanki, która przeszła eliminacje, to pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu i od razu odniesione nad zawodniczką z Top 30.

- Wiem jak to jest grać z zawodniczką z Top 20 czy Top 30, bo sama byłam niżej w rankingu - powiedziała Flipkens. - Nie masz nic do stracenia i korzystasz ze swoich uderzeń. Ona wykorzystała swoje szanse i grała dobrze. Mam nadzieję, że zagram w Katowicach w przyszłym tygodniu. Musimy zobaczyć, jaki jest problem z moją lewą kostką. Skręciłam ją na początku roku w Hobart i to ponownie nie daje mi spokoju w ostatnich dwóch tygodniach. Zobaczymy co będzie. Ale później na pewno zagram w Stuttgarcie, Madrycie, Rzymie i Rolandzie Garrosie, a może także jeden turniej na kortach ziemnych po Stuttgarcie albo tydzień przed Rolandem Garrosem.

Monica Puig (WTA 54) w ciągu 52 minut rozbiła 6:0, 6:3 Olgę Puczkową (WTA 270). Portorykanka wykorzystała pięć z sześciu break pointów oraz skorzystała z 10 podwójnych błędów Rosjanki. W II rundzie jest również Magdalena Rybarikova (WTA 38), która odparła osiem z 11 break pointów i wygrała 6:3, 3:6, 6:2 z Olgą Goworcową (WTA 96).

Luksika Kumkhum (WTA 113) od stanu 4:5 w I secie zdobyła dziewięć gemów z rzędu i pokonała Dalilę Jakupović (WTA 262). Dla reprezentantki Tajlandii to pierwszy wygrany mecz w głównej drabince od Australian Open, gdy sensacyjnie wyeliminowała Petrę Kvitovą. Później odpadła w I rundzie w Pattaya City oraz nie przeszła eliminacji w Indian Wells i Miami. Aleksandra Woźniak (WTA 172) wygrała 3:6, 6:0, 6:1 z Marcelą Zacarias (WTA 398) i będzie rywalką rozstawionej z numerem drugim Any Ivanović, pogromczyni Urszuli Radwańskiej.

Monterrey Open, Monterrey (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
wtorek, 1 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 3) - Coco Vandeweghe (USA) 6:3, 7:6(4)
Julia Boserup (USA, Q) - Kirsten Flipkens (Belgia, 4/WC) 6:4, 1:6, 6:2
Magdaléna Rybáriková (Słowacja, 6) - Olga Goworcowa (Białoruś) 6:3, 3:6, 6:2
Monica Puig (Portoryko, 8) - Olga Puczkowa (Rosja) 6:0, 6:3
Aleksandra Woźniak (Kanada, Q) - Marcela Zacarias (Meksyk, WC) 3:6, 6:0, 6:1
Luksika Kumkhum (Tajlandia, Q) - Dalila Jakupović (Słowenia, Q) 7:5, 6:0

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

WTA Charleston: Cepelova zakończyła serię Sereny Williams na zielonej mączce

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)