WTA Katowice: Francesca Schiavone kolejną przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej

Mistrzyni Rolanda Garrosa 2010, Francesca Schiavone, nie miała żadnych problemów z awansem do II rundy turnieju w Katowicach. Pewne zwycięstwo odniosła także we wtorek broniąca tytułu Roberta Vinci.

Rafał Smoliński

33-letnia Francesca Schiavone w ostatnim meczu wtorkowej serii gier rozgrywanym na korcie centralnym rozgromiła 6:0, 6:2 Wierę Duszewinę, która wcześniej udanie przeszła przez trzystopniowe eliminacje. Rosjanka przed katowickim turniejem legitymowała się bilansem gier 3-1 z Włoszką, ale w Spodku nie była w stanie skutecznie przeciwstawić się triumfatorce Rolanda Garrosa 2010. Schiavone w ciągu 57 minut przełamała serwis Duszewiny pięciokrotnie, a sama pewnie obroniła jedynego wypracowanego przez rywalkę break pointa.

W czwartek o godz. 14:00 przeciwniczką doświadczonej Włoszki będzie najwyżej rozstawiona w turnieju BNP Paribas Katowice Open Agnieszka Radwańska. Polka ze Schiavone mierzyła się wcześniej osiem razy. Pierwsze cztery ich konfrontacje wygrała reprezentantka Italii, z kolei ostatnie cztery pojedynki zapisała na swoje konto krakowianka.

Jako pierwsza na kort centralny wyszła we wtorek broniąca tytułu Roberta Vinci. Rozstawiona z numerem drugim Włoszka wygrała drugi mecz w obecnym sezonie, pokonując 6:3, 6:3 rosyjską kwalifikantkę, Ksenię Pierwak. Tenisistka z Półwyspu Apenińskiego w środowym meczu dnia zmierzy się ze swoją rodaczką Camilą Giorgi, która w I rundzie rozprawiła się z Katarzyną Piter.

Żadnych problemów z awansem do II rundy nie miała rozstawiona z numerem czwartym Alize Cornet. Francuzka w pełni kontrolowała przebieg meczu z Wiesną Dołonc i 73 minutach zwyciężyła reprezentantkę Serbii 6:3, 6:2. O niespodziankę postarała się natomiast Słowaczka Kristina Kucova, która w zaskakująco łatwy sposób rozprawiła się z Rumunką Monicą Niculescu.

Meczem dnia było starcie Cwetany Pironkowej z Andreą Hlavackovą. Czeszka prowadziła już nawet 6:4, 5:3, ale wówczas w jej poczynania wkradło się trochę nerwowości i oznaczona numerem ósmym Bułgarka szybko wróciła do gry. W decydującej odsłonie tenisistce naszych południowych sąsiadów nie pomogła ani przerwa toaletowa, ani wizyta trenera. Pironkowa triumfowała ostatecznie 4:6, 7:5, 6:1.

W II rundzie turnieju BNP Paribas Katowice Open znalazła się także Hiszpanka Silvia Soler, która pewnie ograła 7:5, 6:1 Japonkę Misaki Doi. Do ćwierćfinału debla awansowały natomiast Czeszki Eva Hrdinova i Kristyna Plískova, które w dwóch setach ograły Niemkę Mone Barthel i Chorwatkę Petrę Martić.

BNP Paribas Katowice Open, Katowice (Polska)

I runda gry podwójnej:

Eva Hrdinová (Czechy) / Kristýna Plíšková (Czechy) - Mona Barthel (Niemcy) / Petra Martić (Chorwacja) 6:4, 7:6(5)