WTA Bogota: Jelena Janković wygrała siódmy mecz z rzędu w stolicy Kolumbii

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Jelena Janković pokonała Sofię Szapatawą i awansowała do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju WTA w Bogocie.

W I rundzie broniąca tytułu Jelena Janković (WTA 9) pokonała w dwóch zaciętych setach Mathilde Johansson. W walce o ćwierćfinał Serbka wygrała 6:4, 6:3 z Gruzinką Sofią Szapatawą (WTA 215). W trwającym 89 minut spotkaniu była liderka rankingu wykorzystała trzy z 10 szans na przełamanie, a sama odparła wszystkie sześć break pointów, jakie miała rywalka. Wygrała ona już siódmy mecz z rzędu w stolicy Kolumbii. W ubiegłym sezonie w drodze po tytuł straciła dwa sety, w I rundzie z Julią Cohen i w półfinale z Karin Knapp.

Kolejną rywalką Janković będzie mistrzyni imprezy z 2012 roku Lara Arruabarrena (WTA 182), która pokonała 6:4, 7:6(3) Paulę Ormaecheę (WTA 73), finalistkę turnieju z ubiegłego sezonu. Hiszpańska kwalifikantka w II secie wróciła ze stanu 1:3. Spotkanie mogła zakończyć wcześniej, ale w 10. gemie zmarnowała trzy piłki meczowe. W ciągu 96 minut Arruabarrena zaserwowała trzy asy, zdobyła 18 z 30 punktów przy drugim podaniu rywalki oraz wykorzystała trzy z siedmiu break pointów. Licząc tegoroczne kwalifikacje bilans jej spotkań w Bogocie to teraz 12-1. Jedynej porażki doznała w ubiegłym sezonie w ćwierćfinale z Karin Knapp. Dwa lata temu w II rundzie US Open zawodniczka z Barcelony przegrała z Janković 4:6, 2:6 w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Romina Oprandi (WTA 116) wygrała 6:4, 6:1 z Iriną Begu (WTA 119) i powalczy o swój pierwszy półfinał od maja 2013 roku (Bruksela). Szwajcarka po ubiegłorocznym Wimbledonie pauzowała przez wiele miesięcy z powodu kontuzji prawego barku. Jej pierwszy start po powrocie w głównym cyklu miał miejsce w ubiegłym miesiącu w Miami, gdzie pokonała Bojanę Jovanovski, by następnie przegrać z Agnieszką Radwańską.

W ćwierćfinale Oprandi zmierzy się z Caroline Garcią (WTA 74), która pokonała 2:6, 6:3, 6:4 Dankę Kovinić (WTA 144). W trwającym dwie godziny i 23 minuty spotkaniu Francuzka zdobyła o cztery punkty mniej (101-105) i po raz drugi w sezonie i zarazem w karierze zagra w ćwierćfinale. W lutym osiągnęła półfinał w Acapulco, po drodze eliminując Eugenie Bouchard. Kovinić to pierwsza w historii reprezentantka Czarnogóry, która zagrała w ćwierćfinale turnieju głównego cyklu (w ubiegłym sezonie w Budapeszcie).

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów czwartek, 10 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Jelena Janković (Serbia, 1) - Sofia Szapatawa (Gruzja, LL) 6:4, 6:3 Caroline Garcia (Francja, 5) - Danika Kovinić (Czarnogóra) 2:6, 6:3, 6:4 Lara Arruabarrena (Hiszpania, Q) - Paula Ormaechea (Argentyna, 7) 6:4, 7:6(3) Romina Oprandi (Szwajcaria) - Irina Begu (Rumunia) 6:4, 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!