WTA Madryt: Agnieszka Radwańska rozbiła Robertę Vinci, Polka w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska gładko pokonała Robertę Vinci i jest już w ćwierćfinale turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach ziemnych w Madrycie.

Agnieszce Radwańskiej (WTA 3) i Robercie Vinci (WTA 20) przyszło zmierzyć się na korcie 5, z którego nie są przeprowadzane transmisje. Jest to efekt bardzo napiętego programu gier, bo czwartek to dzień, w który w całości rozgrywana jest III runda w turnieju kobiet i mężczyzn. Po maratonie ze Swietłaną Kuzniecową z obronionymi meczbolami, przyszedł czas na spacer z Vinci. Polka rozbiła Włoszkę 6:1, 6:1 w ciągu 57 minut gry. Krakowianka podwyższyła na 7-1 bilans meczów z 31-latką z Tarentu (5-0 na korcie ziemnym). Było to drugie spotkanie obu zawodniczek w sezonie. Pod koniec kwietnia w Stuttgarcie Radwańska straciła pięć gemów.

W całym meczu Polka zaserwowała dwa asy i zdobyła 12 z 20 punktów przy drugim podaniu Włoszki. Krakowianka wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie rywalki, a sama jedynego break pointa obroniła w siódmym gemie I seta. Radwańska błyskawicznie odjechała na 3:0 w pierwszych trzech gemach meczu tracąc łącznie trzy punkty. Dwa ostatnie gemy I partii wygrała na przewagi, a w II secie od 0:1 zdobyła sześć gemów z rzędu.
Radwańska w ćwierćfinale madryckiej imprezy zagra po raz drugi. Dwa lata temu dopiero w półfinale przegrała z Wiktorią Azarenką. W piątek Polka powalczy o piąty półfinał w sezonie (po Australian Open, Ad-Dausze, Indian Wells i Katowicach). Vinci od początku roku wygrała siedem meczów, z czego pięć na swoich ulubionych kortach ziemnych. Przed tygodniem w Oeiras osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w sezonie. Włoszka w stolicy Hiszpanii zdołała jedynie wyrównać swój najlepszy rezultat z 2011 roku, gdy przegrała z Na Li, oraz sprzed dwóch lat, gdy uległa właśnie Radwańskiej. Polka w tym roku wygrała już 27 meczów (bilans 27-8), o jeden mniej od liderującej tej klasyfikacji Carli Suarez. Hiszpanka w tym tygodniu już nie powiększy swojego dorobku, bo w czwartek przegrała z Sereną Williams.

Vinci na kortach ziemnych zdobyła sześć ze swoich dziewięciu tytułów, wszystkie w turniejach rangi International. Pokonując w poprzedniej rundzie Karolinę Woźniacką odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo nad zawodniczką z Top 20. Radwańska tylko dwa ze swoich 13 triumfów święciła na tej nawierzchni (Stambuł 2008, Bruksela 2012). O drugi półfinał w Madrycie krakowianka zagra z Francuzką Caroline Garcią, która w czwartek pokonała 6:2, 4:6, 6:3 Włoszkę Sarę Errani.