ATP Den Bosch: Tomasz Bednarek i Lukas Dlouhy zatrzymani w ćwierćfinale

Na ćwierćfinale swój udział w turnieju na kortach trawiastych w holenderskim Den Bosch zakończyli Tomasz Bednarek i Lukas Dlouhy.

Dominika Pawlik
Tomasz Bednarek i Lukas Dlouhy swój piąty wspólny start w tym sezonie zanotowali w Holandii. Dla Polaka to debiut w imprezie rozgrywanej w w niewielkiej miejscowości Rosmalen pod Den Bosch. Wcześniej ich najlepszymi rezultatami były finał w Casablance oraz półfinał Dubaju.
W I rundzie para polsko-czeska uporała się z Dustinem Brownem i Henrim Kontinenem w dwóch setach. Rywalami w walce o półfinał byli Santiago González i Scott Lipsky, rozstawieni z numerem 4.

W premierowej odsłonie padło aż pięć przełamań, ale gonić wynik musiała wyżej notowana para. Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się w dziesiątym gemie. Bednarek i Dlouhy obronili setbola, ale drugiego rywale już wykorzystali. W drugim secie obie pary miały break pointy, ale żadnej z nich nie udało się ich zamienić na przewagę. Rozstrzygnięcie musiało znaleźć się w tie breaku. Decydująca rozgrywka była bardzo wyrównana, serwujący wygrywali swoje podania, ale Gonzalez i Lipsky w końcu przypieczętowali triumf.

Bednarek i Dlouhy za ćwierćfinał otrzymają po 45 punktów do rankingu oraz 3830 euro do podziału.

Topshelf Open, Den Bosch (Holandia)
ATP World Tour, kort trawiasty, pula nagród 426,6 tys. euro
środa, 18 czerwca

ćwierćfinał podwójnej:

Santiago Gonzalez (Meksyk, 4) / Scott Lipsky (USA, 4) - Tomasz Bednarek (Polska) / Lukáš Dlouhý (Czechy) 6:4, 7:6(8)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!