ATP Hamburg: Jerzy Janowicz rozbił Alberta Ramosa i zagra w II rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jerzy Janowicz bardzo pewnie poradził sobie z Albertem Ramosem i awansował do II rundy turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu, w której jego przeciwnikiem będzie Ołeksandr Dołgopołow.

"Zagra czy nie?" "Zaryzykuje czy nie będzie niepotrzebnie narażał swojego zdrowia?" Takie pytania zadawali sobie polscy kibice przed pierwszym meczem Jerzego Janowicza w German Open Tennis Championships. Łodzianin w ostatnich dniach zmagał się z kontuzją stopy. Mama najlepszego polskiego tenisisty, Anna Janowicz, przyznała, że choć jej syn jest w Hamburgu, decyzję o występie w turnieju podejmie w ostatniej chwili. [ad=rectangle] Janowicz ostatecznie zdecydował, że wyjdzie do pojedynku z Albertem Ramosem. I jak się okazało, podjął znakomitą decyzję. W swoim trzecim w karierze meczu przeciw Hiszpanowi, trzecim na ceglanej mączce, odniósł drugie zwycięstwo, tym razem bardzo gładkie - 6:0, 7:5.

Pierwszy set to pełna dominacja Polaka. Nieco ponad 20 minut gry, trzy przełamania, znakomita dyspozycja serwisowa (Janowicz ani razu nie został przełamany i po trafionym pierwszym podaniu przegrał tylko jeden punkt) i zwycięstwo bez straty gema.

W partii drugiej Ramos, który do głównej drabinki międzynarodowych mistrzostw Niemiec musiał przebijać się przez kwalifikacje, stawił zdecydowanie większy opór pierwszej rakiecie naszego kraju. Wprawdzie Janowicz wciąż znakomicie serwował, ale nie potrafił znaleźć recepty na przełamanie Ramosa, mimo że w długim gemie numer siedem miał break pointa.

Gdy set wkroczył w decydującą fazę, swoją szansę otrzymał Hiszpan. Tenisista z Barcelony w 11. gemie, przy remisie 5:5,  miał dwie piłki na przełamanie, ale nie zdołał ich wykorzystać. To po chwili się na nim zemściło. W 12. gemie Janowicz wypracował sobie piłkę meczową i zakończył całe spotkanie, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo bez straty od lutowego turnieju w Rotterdamie, gdy wygrał 6:4, 6:4 z Tommym Haasem.

W ciągu 83-minutowego spotkania Janowicz zapisał na swoim koncie sześć asów, trzy podwójne błędy serwisowe i cztery przełamania. Sam ani razu nie oddał podania, po trafionym pierwszym serwisie wygrał 82 proc. rozegranych piłek i łącznie zdobył o 20 punktów więcej od przeciwnika (68-48).

Przeciwnikiem Polaka w środowym meczu II rundy German Open Tennis Championships będzie rozstawiony z numerem czwartym Ołeksandr Dołgopołow, z którym 23-latek z Łodzi mierzył się w tym roku w Sydney i przegrał 2:6, 2:6.

German Open Tennis Championships, Hamburg (Niemcy) ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,1 mln euro wtorek, 15 lipca

I runda gry pojedynczej:

Jerzy Janowicz (Polska) - Albert Ramos (Hiszpania, Q) 6:0, 7:5

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: