ATP Bogota: Falla i Gonzalez w II rundzie, obroniony meczbol Thiemo de Bakkera

Alejandro Falla i Alejandro Gonzalez nie zawiedli kolumbijskich fanów i zakwalifikowali się do II rundy turnieju w Bogocie. Awans do dalszej fazy, po obronie meczbola, uzyskał także Thiemo de Bakker.

Rafał Smoliński

Wtorkowe spotkania miały rozpocząć się o godz. 19:00 czasu polskiego, ale opady deszczu zmusiły organizatorów do zmiany planów. Ostatecznie udało się rozegrać pięć pojedynków, a awans do II rundy, ku uciesze kolumbijskich fanów, uzyskało dwóch rozstawionych reprezentantów gospodarzy.

Oznaczony "szóstką" Alejandro Gonzalez jako pierwszy wkroczył we wtorek na kort centralny. Rywalem pochodzącego z Medellín 25-letniego zawodnika był młodszy od niego o rok Jewgienij Donskoj. Mecz trwał dwie godziny i 20 minut, a zakończył się zwycięstwem tenisisty gospodarzy 7:5, 3:6, 6:4.
González o drugi w sezonie ćwierćfinał (pierwszy osiągnął w Houston), zagra w środę z Thiemo de Bakkerem. Holender we wtorkowym pojedynku z kwalifikantem Kevinem Kingiem przegrywał już 2:6, 1:4 (w 12. gemie Amerykanin miał jeszcze meczbola), lecz zdołał odwrócić losy spotkania i zwyciężyć ostatecznie po 122 minutach 2:6, 7:6(4), 6:3. Najmniej czasu spędził we wtorek na korcie ubiegłoroczny finalista, Alejandro Falla. Rozstawiony z numerem piątym Kolumbijczyk pokonał 6:3, 6:2 Japończyka Tatsumę Ito, notując przy tym cztery przełamania. Leworęczny 30-latek o miejsce w ćwierćfinale powalczy w środę, a jego przeciwnikiem będzie Bernard Tomic.

Samuel Groth, który w zeszłym tygodniu w Newport dotarł do pierwszego w karierze półfinału, dzięki czemu awansował do Top 100 rankingu ATP, stoczył w środę niezwykle dramatyczny bój z Juanem Sebastianem Cabalem. Kolumbijczyk to przede wszystkim znakomity deblista, który otrzymał od organizatorów dziką kartę do drabinki singla.

W tie breaku drugiego seta Australijczyk nie wykorzystał trzech meczboli i dopiero w decydującej partii zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Groth posłał 22 asy i pokonał Cabala (11 asów) 6:3, 6:7(10), 7:6(4). W czwartek 26-latka z Melbourne czeka trudne zadanie, pojedynek z najwyżej rozstawionym Francuzem Richardem Gasquetem.

Swojego rywala poznał również we wtorek broniący tytułu w kolumbijskiej stolicy Ivo Karlović. Doświadczony Chorwat, turniejowa "dwójka", w zeszłym tygodniu bez powodzenia bił się o mistrzowskie trofeum w Newport (uległ Lleytonowi Hewittowi), a kampanię w Bogocie rozpocznie w czwartek od starcia z Dudim Selą. Izraelczyk bez większych problemów rozprawił się w I rundzie z Argentyńczykiem Facundo Arguello.

Claro Open Colombia, Bogota (Kolumbia)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 663,6 tys. dolarów
wtorek, 15 lipca

I runda gry pojedynczej:

Alejandro Falla (Kolumbia, 5) - Tatsuma Itō (Japonia) 6:3, 6:2
Alejandro González (Kolumbia, 6) - Jewgienij Donskoj (Rosja) 7:5, 3:6, 6:4
Samuel Groth (Australia) - Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, WC) 6:3, 6:7(10), 7:6(4)
Thiemo de Bakker (Holandia) - Kevin King (USA, Q) 2:6, 7:6(4), 6:3
Dudi Sela (Izrael) - Facundo Argüello (Argentyna) 6:4, 6:2

wolne losy: Richard Gasquet (Francja, 1); Ivo Karlović (Chorwacja, 2); Vasek Pospisil (Kanada, 3); Radek Štěpánek (Czechy, 4)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

ATP Hamburg: Męczarnie Ferrera, obroniony meczbol Thiema, pierwsza wygrana 17-letniego Zvereva