Challenger Liberec: Egipcjanin pierwszym przeciwnikiem Michała Przysiężnego

Po występie w Oberstaufen Michał Przysiężny przeniósł się do Liberca, gdzie weźmie udział w drugim z rzędu turnieju rangi ATP Challenger Tour.

Rafał Smoliński

30-letni Michał Przysiężny dość niespodziewanie zakończył zmagania w Oberstaufen na II rundzie, za co otrzymał sześć punktów do rankingu ATP. Polski tenisista liczy na poprawę swojego dorobku oraz zajmowanej obecnie 146. pozycji w Libercu, gdzie został rozstawiony z siódmym numerem.

Pierwszym rywalem Przysiężnego będzie klasyfikowany na 249. miejscu Mohamed Safwat. Pochodzący z Al-Mansury 23-latek to najwyżej notowany w światowym rankingu ATP reprezentant Egiptu. Safwat w zeszłym sezonie zasłynął tym, że wygrał dziewięć turniejów rangi ITF, co pozwoliło mu awansować nawet do Top 200.
Jeśli głogowianin zwycięży Egipcjanina, to w II rundzie spotka się albo ze Szwedem Eliasem Ymerem, albo z Hiszpanem Roberto Carballesem. W ćwierćfinale z kolei możliwy już będzie pojedynek Przysiężnego z Blazem Rolą, finalistą tegorocznego turnieju Poznań Open. Słoweniec został na czeskiej mączce rozstawiony z drugim numerem. Zawody Svijany Open są rozgrywane po raz drugi w historii. W zeszłym sezonie triumfował w nich Jiří Veselý, który tym razem nie będzie bronić mistrzowskiego tytułu. Najwyżej rozstawionym uczestnikiem będzie zatem Urugwajczyk Pablo Cuevas, zwycięzca turnieju ATP World Tour 250 rozgrywanego w Bastad.

W sobotę rozpoczęły się trzystopniowe eliminacje, w których wystartował tylko jeden Polak. Mateusz Anioł rozegrał swój pierwszy mecz na zawodowych kortach i uległ Czechowi Ondřejowi Plíškowi 4:6, 2:6.