Challenger Praga: Awans Michała Przysiężnego do 1/8 finału

Michał Przysiężny awansował do II rundy turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach ziemnych w Pradze. We wtorek Polak w trzech setach pokonał Adriana Sikorę.

Rafał Smoliński

Pojedynek klasyfikowanego na 145. miejscu w świecie Michała Przysiężnego z notowanym na początku czwartej setki rankingu ATP Adrianem Sikorą trwał blisko dwie godziny. W premierowej odsłonie Słowak wygrał od stanu 3:3 trzy gemy z rzędu, zwyciężając tym samym w całej partii 6:3.

26-letni reprezentant naszych południowych sąsiadów prowadził z przewagą przełamania w drugim secie, lecz Przysiężny zdołał zapisać na swoje konto cztery ostatnie gemy w tej części spotkania. W decydującej partii głogowianin zdobył ważnego breaka na 2:1, a kolejnego dołożył w dziewiątym gemie, gdy jego rywal podawał, by pozostać w meczu.
Po godzinie i 58 minutach rozstawiony z "trójką" Przysiężny zwyciężył grającego z dziką kartą Sikorę 3:6, 6:3, 6:3. 30-latek z Głogowa zanotował osiem asów, sześć podwójnych błędów, wykorzystał pięć z 15 break pointów i wygrał w sumie 98 ze 188 wszystkich rozegranych punktów. Przeciwnikiem Przysiężnego w pojedynku o ćwierćfinał gry pojedynczej praskich zawodów będzie w czwartek Czech Jan Hajek (ATP 252), który w I rundzie zwyciężył Tajwańczyka Tsung-Hua Yanga (ATP 249) 6:2, 6:2.

Do rywalizacji w grze podwójnej przystąpił we wtorek Tomasz Bednarek, któremu partneruje Igor Zelenay. Polak i Słowak pokonali oznaczonych czwartym numerem Frantiska Cermaka i Dominika Mefferta 6:4, 3:6, 10-7. O półfinał zagrają w środę z Wenezuelczykiem Roberto Maytinem i Meksykaninem Miguelem Angelem Reyesem-Varelą.

W środę z kolei swoje pierwsze spotkanie w turnieju debla rozegrają Mateusz Kowalczyk i Lukas Dlouhy. Oznaczona drugim numerem polsko-czeska para zmierzy się z grającymi z dziką kartą zawodnikami gospodarzy, Janem Mertlem i Robinem Stankiem.

Advantage Cars Prague Open 2014, Praga (Czechy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 50 tys. dolarów
wtorek, 5 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Michał Przysiężny (Polska, 3) - Adrian Sikora (Słowacja, WC) 3:6, 6:3, 6:3

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Igor Zelenay (Słowacja) - František Čermák (Czechy, 4) / Dominik Meffert (Niemcy, 4) 6:4, 3:6, 10-7

ATP Toronto: Tsonga i Cilić zwycięscy na inaugurację, porażki Isnera i Hewitta