ATP Cincinnati: Awans Marcina Matkowskiego, porażka Mariusza Fyrstenberga

Marcin Matkowski i Robert Lindstedt awansowali do 1/8 finału gry podwójnej turnieju ATP w Cincinnati. Nie powiodło się parze Mariusz Fyrstenberg / Fabio Fognini, która odpadła w I rundzie.

Marcin Motyka
Podobnie jak w zeszłym tygodniu w Toronto, również turnieju w Cincinnati Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski stanęli do rywalizacji w grze podwójnej z innymi partnerami - Fyrstenberg z Fabio Fogninim, a Matkowski z Robertem Lindstedtem - i tak jak w Kanadzie, I rundę przeszedł tylko jeden z nich.
Tym szczęśliwcem okazał się Matkowski, który wraz z partnerującym mu Szwedem pokonał 5:7, 6:3, 10-3 w godzinę i 12 minut parę brytyjsko-australijską Jamie Murray / John Peers. Polsko-szwedzki duet przetrwał trudne chwile, gdy po przegranym pierwszym secie na początku drugiego obronił dwa break pointy, następnie przejął inicjatywę na korcie, wygrał drugiego seta oraz super tie breaka i wywalczył awans do II rundy, w której zmierzy się z rozstawionymi z numerem czwartym, finalistami z Toronto, Ivanem Dodigiem i Marcelo Melo.

Natomiast Fyrstenberg i Fognini mecz z parą Guillermo Garcia-Lopez / Santiago Giraldo rozgrywali przez trzy dni. Zaczęli w niedzielę, lecz spotkanie zostało przerwane przez opady deszczu przy stanie 6:3, 4:5 dla Polaka i Włocha. Dokończenie meczu zaplanowano dopiero na wtorek, ponieważ w poniedziałek w sesji nocnej Fognini rozgrywał pojedynek I rundy gry singlowej z Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Po wznowieniu rywalizacji polsko-włoskiemu duetowi już nie wiodło się tak dobrze jak w niedzielę. Na samym początku zostali przełamani, co było równoznaczne z przegraniem drugiej partii, a w decydującym super tie breaku zdobyli zaledwie trzy punkty.

García-López i Giraldo w II rundzie zagrają z oznaczonymi numerem piątym Nenadem Zimonjiciem i Danielem Nestorem, którzy wywalczyli tytuł w grze deblowej w Cincinnati przed pięcioma laty.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,356 mln dolarów
wtorek, 12 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska) / Robert Lindstedt (Szwecja) - Jamie Murray (Wielka Brytania) / John Peers (Australia) 5:7, 6:3, 10-3

Guillermo García-López (Hiszpania) / Santiago Giraldo (Kolumbia) - Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Fabio Fognini (Włochy) 3:6, 6:4, 10-3

Andy Murray i Nick Kyrgios liderami swoich reprezentacji w Pucharze Hopmana 2015 (wideo)

Czy Marcin Matkowski i Robert Lindstedt awansują do ćwierćfinału?