WTA Cincinnati: Serena Williams pierwszą półfinalistką, Janković bez szans

Serena Williams pokonała Jelenę Janković i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Cincinnati.

Serena Williams jest już niepokonana od 20 meczów na kortach twardych w Stanach Zjednoczonych. Ostatniej porażki doznała w ubiegłym sezonie właśnie w Cincinnati, gdy jedyny raz dotarła tutaj do finału. Jej pogromczynią okazała się Wiktoria Azarenka. W piątek Amerykanka pokonał 6:1, 6:3 Jelenę Janković (WTA 9) i po raz trzeci doszła tutaj do półfinału. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2006 roku, gdy był to mały turniej z pulą nagród 175 tys. dolarów. W walce o finał Williams przegrała wówczas z Wierą Zwonariową. Amerykanka podwyższyła na 10-4 bilans meczów z Janković. Serbka to mistrzyni imprezy w Cincinnati z 2009 oraz finalistka z 2011 roku.
W gemie otwarcia I seta Williams zmarnowała dwa break pointy, ale trzeciego wykorzystała kombinacją dwóch niezwykle precyzyjnych krosów bekhendowych. Pięknym krosem forhendowym Amerykanka dorzuciła przełamanie na 4:1. Seta liderka rankingu zakończyła jeszcze raz odbierając podanie Serbce. Ostatni punkt zdobyła głębokim returnem wymuszającym błąd. W pierwszym gemie II seta Williams odparła break pointa i krosem forhendowym utrzymała podanie. Po podwójnym błędzie Amerykanki, Janković uzyskała dwie szanse na przełamanie przy stanie 1:1. Pierwszego break pointa Serena zniwelowała, ale przy drugim wyrzuciła bekhend. Błyskawicznie jednak stratę odrobiła głębokim bekhendem wymuszającym błąd. Po błędzie bekhendowym rywalki Williams uzyskała przełamanie na 4:2 i do końca tej przewagi nie oddała. Mecz w dziewiątym gemie zakończyła asem.

W trwającym 58 minut spotkaniu Williams zapisała na swoje konto 22 kończące uderzenia i 22 niewymuszone błędy. Janković naliczono pięć piłek wygranych bezpośrednio i 24 błędy własne. Amerykanka zaserwowała siedem asów oraz zdobyła 23 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Poza tym wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

O drugi finał w Cincinnati Williams zmierzy się z Karoliną Woźniacką, która zakończyła serię siedmiu z rzędu wygranych spotkań Agnieszki Radwańskiej.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,567 mln dolarów
piątek, 15 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Serena Williams (USA, 1) - Jelena Janković (Serbia, 8) 6:1, 6:3

WTA Cincinnati: Karolina Woźniacka zatrzymała Agnieszkę Radwańską w ćwierćfinale

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)