ATP Cincinnati: Benneteau bezradny w starciu z Ferrerem, 45. finał Hiszpana

David Ferrer w dwóch setach rozprawił się z Julienem Benneteau i w niedzielę powalczy o triumf w turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati.

Rafał Smoliński
Julien Benneteau znakomicie spisywał się w tegorocznym turnieju Western & Southern Open, a w starciu z Davidem Ferrerem nie był wcale na straconej pozycji, bowiem na kortach twardych Francuz zdołał wcześniej pokonać Hiszpana trzykrotnie. Po raz ostatni dokonał tego w 2012 roku w półfinale imprezy rozgrywanej w Kuala Lumpur. Reprezentant Trójkolorowych miał nadzieję na awans do pierwszego w karierze finału rangi ATP Masters 1000 i wyrównania na 5-5 bilansu bezpośrednich spotkań z walencjaninem.
Rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla Benneteau, bowiem w sobotę na korcie całkowicie dominował Ferrer. Zaczęło się co prawda dosyć obiecująco, gdyż Francuz był w stanie utrzymywać własne podania, a w szóstym gemie miał nawet break pointa. Oznaczony szóstym numerem walencjanin pewnie oddalił jednak niebezpieczeństwo i od tego momentu osiągnął znaczną przewagę na placu gry. Benneteau dwukrotnie dał sobie odebrać serwis i po 39 minutach przegrał pierwszego seta 3:6.W drugiej partii mieszkający w Genewie 32-latek nie stawił już Hiszpanowi większego oporu. Ferrer nie popełniał zbyt dużo prostych błędów, a w wymianach niemal całkowicie górował nad rywalem. Kluczowe przełamanie wywalczył w czwartym gemie, a przy stanie 5:2 stanął przed szansą na zwieńczenie pojedynku. Benneteau oddalił jeszcze cztery meczbole, lecz przy piątym wpakował piłkę w siatkę i to tenisista z Walencji awansował do finału.

Pojedynek trwał zaledwie 71 minut, a zakończył się zwycięstwem Ferrera 6:3, 6:2. Hiszpan skończył w tym czasie 20 piłek i popełnił 14 błędów własnych. Benneteau natomiast miał tylko 12 winnerów i 20 pomyłek. Francuz nie wykorzystał jedynego wypracowanego w całym meczu break pointa. 32-letni walencjanin z kolei postarał się łącznie o cztery przełamania.

Ferrer wystąpi w niedzielę w swoim 45. finale zawodów głównego cyklu i powalczy o 22. mistrzostwo w karierze. Dla Hiszpana będzie to siódmy mecz o tytuł w zawodach rangi ATP Masters 1000, a jak na razie wychodził z tych starć zwycięsko tylko raz, w 2012 roku w Paryżu, gdzie pokonał Jerzego Janowicza. Niedzielnym przeciwnikiem walencjanina będzie albo Szwajcar Roger Federer, albo Kanadyjczyk Milos Raonić.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)