WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

ITF Bytom: 15 Polaków w głównej drabince, wycofał się Kamil Majchrzak

W Bytomiu rozgrywany jest szósty w tym roku męski turniej rangi ITF w naszym kraju. W głównej drabince singla znalazło się 15 reprezentantów Polski. We wtorek wycofał się Kamil Majchrzak.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Pewne miejsce w turnieju Bytom Open 2014 na bazie rankingu mieli Grzegorz Panfil, Piotr Gadomski, Andriej Kapaś, Błażej Koniusz, Marcin Gawron i Dariusz Lipka. Dzikie karty od organizatorów otrzymali Mateusz Kowalczyk, Szymon Walków, Mikołaj Jędruszczak oraz Adam Majchrowicz. Natomiast trzystopniowe eliminacje udanie przeszli Rafał Teurer, Maciej Rajski, Mikołaj Szmyrgała, Phillip Gresk i Piotr Barański.

W poniedziałek z zawodami pożegnali się Gawron, Lipka oraz Majchrowicz. Pierwszy z nich stoczył trzysetowy pojedynek z oznaczonym "czwórką" Wilsonem Leite, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem Brazylijczyka 2:6, 6:4, 6:4. Majchrowicz w dwóch setach uległ Kazachowi Romanowi Hassanowowi, a Lipka musiał uznać wyższość Jędruszczaka.


Pozostałe pojedynki I rundy singla miały się odbyć we wtorek, lecz plany organizatorów pokrzyżowały opady deszczu i ostatecznie rozegrano tylko trzy spotkania turnieju debla.

Z zawodów wycofał się Kamil Majchrzak, który z zakończonych w niedzielę w Nankinie igrzysk olimpijskich młodzieży przywiózł dwa medale (złoto w singlu i brąz w mikście). Piotrkowianin musi odpocząć po tak męczącym występie, dlatego z najwyżej rozstawionym w Bytomiu Markiem Michalicką zmierzy się w środę "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, jego rodak Petr Michnev.

W turnieju debla zdołano rozegrać już całą I rundę, a oznaczeni "jedynką" Gadomski i Kowalczyk ze stratą zaledwie ośmiu gemów jako pierwsi zameldowali się w półfinale. W środę szansę dołączyć do nich będą mieli jeszcze grający z "dwójką" Kapaś i Koniusz, który zmierzą się z Igorem Bujdo i Mateuszem Szmiglem, a także rozstawieni z trzecim numerem Gawron i Panfil.

Bytom Open, Bytom (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

I runda gry pojedynczej:

środa, 27 sierpnia

Marek Michalicka (Czechy, 1) - Petr Michnev (Czechy, LL)
Ivo Klec (Słowacja, 2) - Mikołaj Szmyrgała (Polska, Q)
Adrian Sikora (Słowacja, 3) - Szymon Walków (Polska, WC)
Grzegorz Panfil (Polska, 5) - Michal Milko (Słowacja)
Piotr Gadomski (Polska, 6) - Marco Mokrzycki (Niemcy, Q)
Dušan Lojda (Czechy, 7) - Maciej Rajski (Polska, Q)
Andriej Kapaś (Polska, 8) - Filip Dolezel (Czechy, Q)
Rafał Teurer (Polska, Q) - Mateusz Kowalczyk (Polska, WC)
Igor Zubow (Rosja, Q) - Daniel Windahl (Szwecja)
Robert Rumler (Czechy) - Piotr Barański (Polska, Q)
Błażej Koniusz (Polska) - Filip Brtnický (Czechy)
Marek Jaloviec (Czechy) - Jakub Filipský (Czechy)
Phillip Gresk (Polska, Q) - Ryan Agar (Australia)

poniedziałek, 25 sierpnia

Wilson Leite (Brazylia, 4) - Marcin Gawron (Polska) 2:6, 6:4, 6:4
Mikołaj Jędruszczak (Polska, WC) - Dariusz Lipka (Polska) 6:3, 7:6(4)
Roman Hassanow (Kazachstan) - Adam Majchrowicz (Polska, WC) 6:4, 6:3

GRA PODWÓJNA

ćwierćfinał gry podwójnej:

środa, 27 sierpnia

Andriej Kapaś (Polska, 2) / Błażej Koniusz (Polska, 2) - Igor Bujdo (Polska) / Mateusz Szmigiel (Polska)

Marcin Gawron (Polska, 3) / Grzegorz Panfil (Polska, 3) - Filip Dolezel (Czechy) / Petr Michnev (Czechy)

Ivo Klec (Słowacja, 4) / Adrian Sikora (Słowacja, 4) - Ryan Agar (Australia) / Daniel Windahl (Szwecja)

wtorek, 26 sierpnia

Piotr Gadomski (Polska, 1) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 1) - Phillip Gresk (Polska) / Mikołaj Szmyrgała (Polska) 6:1, 6:3

I runda gry podwójnej:

wtorek, 26 sierpnia

Marcin Gawron (Polska, 3) / Grzegorz Panfil (Polska, 3) - Dariusz Lipka (Polska) / Adam Majchrowicz (Polska) 7:6(6), 6:4

Ivo Klec (Słowacja, 4) / Adrian Sikora (Słowacja, 4) - Adam Chadaj (Polska) / Maciej Smoła (Polska) 4:6, 6:3, 10-7

poniedziałek, 25 sierpnia

Piotr Gadomski (Polska, 1) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 1) - Roman Bojczuk (Ukraina) / Władysław Orłow (Ukraina) 6:1, 6:3

Andriej Kapaś (Polska, 2) / Błażej Koniusz (Polska, 2) - Piotr Barański (Polska) / Rafał Teurer (Polska) 7:5, 6:4

Phillip Gresk (Polska) / Mikołaj Szmyrgała (Polska) - Karol Krawczyński (Polska, WC) / Szymon Wieczorek (Polska, WC) 7:6(3), 6:1

Filip Dolezel (Czechy) / Petr Michnev (Czechy) - Filip Brtnický (Czechy) / Jakub Filipský (Czechy) 7:6(1), 7:6(5)

Ryan Agar (Australia) / Daniel Windahl (Szwecja) - Mikołaj Jędruszczak (Polska) / Szymon Walków (Polska) 3:6, 6:2, 10-5

Igor Bujdo (Polska) / Mateusz Szmigiel (Polska) - Karol Duś (Polska, WC) / Oskar Michałek (Polska, WC) 6:2, 6:4

ELIMINACJE GRY POJEDYNCZEJ

III runda eliminacji gry pojedynczej:

poniedziałek, 25 sierpnia

Rafał Teurer (Polska, 2) - Igor Bujdo (Polska) 6:3, 6:2
Maciej Rajski (Polska, 3) - Petr Michnev (Czechy, 12) 6:2, 6:2
Igor Zubow (Rosja, 6) - Piotr Zbroja (Polska) 6:3, 6:2
Mikołaj Szmyrgała (Polska, 7) - Ricky Robertson (Australia) 6:1, 6:2
Filip Dolezel (Czechy, 9) - Maciej Romanowicz (Polska) 6:4, 7:6(5)
Marco Mokrzycki (Niemcy, 13) - Zdenek Derkas (Czechy) 6:3, 6:7(5), 6:4
Phillip Gresk (Polska) - Anton Swistunow (Rosja) 6:1, 6:1
Piotr Barański (Polska) - Roman Bojczuk (Ukraina) 6:2, 6:1

II runda eliminacji gry pojedynczej:

sobota, 23 sierpnia

Rafał Teurer (Polska, 2) - Mario Turcan (Słowacja) 6:3, 7:5
Maciej Rajski (Polska, 3) - Kacper Lemiesz (Polska) 6:2, 6:0
Igor Zubow (Rosja, 6) - Viktor Kostin (Niemcy) 7:5, 4:6, 6:1
Mikołaj Szmyrgała (Polska, 7) - Patryk Janik (Polska) 4:6, 6:2, 7:5
Filip Dolezel (Czechy, 9) - Michał Wojnar (Polska) 6:2, 6:3
Petr Michnev (Czechy, 12) - Karol Duś (Polska) 6:2, 6:2
Marco Mokrzycki (Niemcy, 13) - Marek Rehacek (Czechy) 6:3, 6:4
Phillip Gresk (Polska) - Dominik Kellovsky (Czechy, 1) 7:5, 6:3
Maciej Romanowicz (Polska) - Bartosz Wojnar (Polska, 4) 7:6(2), 6:0
Roman Bojczuk (Ukraina) - Maciej Smoła (Polska, 5) 7:6(8), 7:6(7)
Zdenek Derkas (Czechy) - Paweł Zawisza (Polska, 8) 6:0, 6:4
Piotr Zbroja (Polska) - Mateusz Szmigiel (Polska, 10) 6:2, 4:6, 6:4
Piotr Barański (Polska) - Piotr Gryńkowski (Polska, 11) 4:6, 6:1, 6:4
Ricky Robertson (Australia) - Kajsar Bekimow (Kazachstan 14) 7:6(5), 3:6, 6:0
Anton Swistunow (Rosja) - Ilia Krywaruczka (Białoruś) 6:1, 1:6, 6:3
Igor Bujdo (Polska) - Szymon Wieczorek (Polska) 6:1, 6:3

I runda eliminacji gry pojedynczej:

sobota, 23 sierpnia

Marco Mokrzycki (Niemcy, 13) - Adrian Andrzejczuk (Polska) 7:6(6), 6:3
Kajsar Bekimow (Kazachstan 14) - Filip Plewiński (Polska) 7:6(3), 7:6(3)
Phillip Gresk (Polska) - Paweł Lipka (Polska) 6:4, 6:2
Ilia Krywaruczka (Białoruś) - Robert Nawrocki (Polska) 6:1, 6:2
Anton Swistunow (Rosja) - Wojciech Jantos (Polska) 4:6, 6:2, 7:6(7)
Mario Turcan (Słowacja) - Jan Perutka (Czechy) 6:2, 6:0
Szymon Wieczorek (Polska) - Dominik Nazaruk (Polska) 4:6, 6:4, 6:2
Igor Bujdo (Polska) - Oskar Michałek (Polska) 6:3, 7:5
Kacper Lemiesz (Polska) - Michał Wargocki (Polska) 6:4, 6:4
Karol Duś (Polska) - Michał Dmochowski (Polska) 6:2, 6:0
Maciej Romanowicz (Polska) - Wiktor Radwan (Polska) 6:0, 6:1
Michał Wojnar (Polska) - Ivan Kocourek (Czechy) 6:0, 6:4
Roman Bojczuk (Ukraina) - Tomasz Pałus (Polska) 6:1, 6:2
Piotr Barański (Polska) - Pierre Gimla (Francja) 6:0, 6:0
Viktor Kostin (Niemcy) - Karol Krawczyński (Polska) 6:1, 6:4
Piotr Zbroja (Polska) - Mikołaj Przybylski (Polska) 6:4, 6:2
Patryk Janik (Polska) - Józef Gieysztor (Polska) 6:2, 6:3
Ricky Robertson (Australia) - Jan Gieysztor (Polska) 5:7, 6:4, 6:4
Zdenek Derkas (Czechy) - Piotr Pyla (Polska) 6:2, 6:4
Marek Rehacek (Czechy) - Władysław Orłow (Ukraina) 6:3, 6:7(3), 6:4

wolne losy: Dominik Kellovsky (Czechy, 1); Rafał Teurer (Polska, 2); Maciej Rajski (Polska, 3); Bartosz Wojnar (Polska, 4); Maciej Smoła (Polska, 5); Igor Zubow (Rosja, 6); Mikołaj Szmyrgała (Polska, 7); Paweł Zawisza (Polska, 8); Filip Dolezel (Czechy, 9); Mateusz Szmigiel (Polska, 10); Piotr Gryńkowski (Polska, 11); Petr Michnev (Czechy, 12)

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×