WTA Hongkong: Trzy gemy Katarzyny Piter w pojedynku z Alison van Uytvanck

Zaledwie 62 minuty trwała przygoda Katarzyny Piter w turnieju WTA International w Hongkongu. Polska tenisistka we wtorkowym pojedynku z Belgijką Alison van Uytvanck zdobyła tylko trzy gemy.
Rafał Smoliński

Występ w Prudential Hong Kong Tennis Open był dla Katarzyny Piter 11. startem w drabince singla zawodów głównego cyklu. Polska tenisistka zadebiutowała w turnieju we wtorek, a jej rywalką była Alison van Uytvanck, 91. obecnie rakieta globu.

To nie był udany dzień dla naszej reprezentantki, która nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki ze zdolną Belgijką. 20-letnia Van Uytvanck bardzo pewnie trzymała piłkę w korcie i w pełni korzystała z popełnianych przez poznaniankę błędów. A było ich sporo.

Pierwsze trzy gemy meczu pewnie padły łupem podających i dopiero wówczas przełamanie uzyskała Van Uytvanck. Belgijka grała bardzo pewnie, nie pozwoliła 23-letniej Polce na wypracowanie choćby jednego break pointa. W ósmym gemie Piter prowadziła już 40-0, lecz ponownie oddała serwis, przegrywając tym samym całego seta.

Druga partia miała bliźniaczy przebieg jak premierowa odsłona. Najpierw trzy gemy pewnie padły łupem podających, a potem na korcie rządziła już tylko Belgijka. Nasza reprezentantka cały czas popełniała sporo błędów własnych. Dlatego też po 62 minutach uległa ostatecznie Van Uytvanck 2:6, 1:6.

W wyniku porażki Piter pożegnała się z turniejem w Hongkongu, gdyż nie zgłosiła się do rywalizacji w grze podwójnej. W środę swój mecz deblowy rozegrają Magda Linette i Ling Zhang, a ich przeciwniczkami będą Tajwanki Hao-Ching Chan i Yung-Jan Chan. 22-letnia Polka wcześniej odpadła w II rundzie eliminacji singla.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)