WTA Hongkong: Sabina Lisicka w 40 minut rozbiła Grace Min, awans Schiavone

Sabina Lisicka oddała dwa gemy Grace Min w II rudzie turnieju WTA w Hongkongu. Do ćwierćfinału awansowała Francesca Schiavone.

W I rundzie Sabina Lisicka (WTA 31) przegrywała 3:6, 2:4 z Monicą Niculescu, ale odwróciła losy tego pojedynku. W walce o ćwierćfinał Niemka rozbiła 6:1, 6:1 Grace Min (WTA 119). W trwającym ledwie 40 minut spotkaniu finalistka ubiegłorocznego Wimbledonu zaserwowała pięć asów i nie straciła ani jednego punktu przy swoim pierwszym podaniu (zdobyła 19 z 19). W sumie oddała rywalce 17 punktów.
Kolejną rywalką Lisickiej będzie Saisai Zheng (WTA 102), która wygrała 6:4, 6:2 z Yaniną Wickmayer (WTA 62). W trwającym 96 minut spotkaniu Belgijka popełniła 10 podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 29 punktów przy swoim drugim podaniu. Chinka osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w karierze w głównym cyklu. Francesca Schiavone (WTA 74) prowadziła z Kimiko Date-Krumm (WTA 86) 6:3, 4:0, gdy Japonka skreczowała z powodu kontuzji barku. Włoska mistrzyni Roland Garros 2010 osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (w lipcu w Stambule i Baku). Jarmila Gajdosova (WTA 99) wygrała 4:6, 6:1, 6:4 z Kiki Bertens (WTA 84). Australijka wykorzystała wszystkie pięć okazji na przełamanie Holenderki, jakie miała i awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od stycznia 2013 roku (Hobart).

W środę rozegrany został także jeden mecz I rundy. Daniela Hantuchova (WTA 57) pokonała 6:1, 6:4 reprezentantkę gospodarzy Ling Zhang (WTA 219). W II secie Słowaczka wróciła ze stanu 0:3.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)