ATP Wiedeń: Michał Przysiężny odpadł w eliminacjach, Murray i Ferrer nie ustają w walce o Masters

Michał Przysiężny odpadł w I rundzie eliminacji turnieju ATP w Wiedniu. W stolicy Austrii zagrają walczący o awans do Finałów ATP World Tour Andy Murray i David Ferrer, którzy otrzymali dzikie karty.

Marcin Motyka
Po życiowym sukcesie w Tokio, gdzie Michał Przysiężny wygrał turniej gry podwójnej, tworząc duet z Pierre'em-Huguesem Herbertem, głogowianin powrócił do gry na zawodowych kortach. Polak zgłosił się do kwalifikacji imprezy ATP World Tour 250 w Wiedniu, jednak potknął się już na pierwszej przeszkodzie, przegrywając w trzech setach z Miloslavem Mecirem Jr.
Mečíř Jr., syn byłego świetnego czechosłowackiego tenisisty, dwukrotnego finalisty turniejów wielkoszlemowych oraz mistrza olimpijskiego z Seulu Miloslava Mecira, który przed rokiem przeszedł eliminacje w Wiedniu, a w turnieju głównym dotarł do 1/8 finału, gdzie uległ późniejszemu późniejszemu mistrzowi całych zawodów Tommy'emu Haasowi, nie był faworytem spotkania z Przysiężnym, lecz sprawił niespodziankę i zwyciężył 3:6, 7:5, 6:3. W ciągu godziny i 45 minut gry Przysiężny posłał 16 asów serwisowych, ale popełnił też aż 11 podwójnych błędów serwisowych. Polak dwukrotnie zanotował breaka, ale podarował Mečířowi Jr. 11 break pointów, z których Słowak wykorzystał trzy. Łącznie w całym meczu głogowianin zdobył 95 punktów, a jego rywal 102.

26-latek z Bratysławy w II rundzie kwalifikacji zmierzy się z 19-letnim Yoshihito Nishioką. Japończyk pokonał 6:4, 6:2 o dwa lata młodszego, rozstawionego w eliminacjach z numerem ósmym, Bornę Coricia.

Początkowo na liście startowej turnieju Erste Bank Open, z którego wycofał się Jerzy Janowicz, nie widniało nazwisko ani jednego tenisisty z Top 20 rankingu ATP. Sezon jednak dobiega końca, a co za tym idzie rumieńców nabiera walka o miejsce w Finałach ATP World Tour, więc w sobotę organizatorzy imprezy mogli zaanonsować, że w stolicy Austrii wystąpi dwóch graczy walczących o miejsce w londyńskim Masters.

O dzikie karty poprosili David Ferrer i Andy Murray, którzy od poniedziałku będą notowani odpowiednio na dziewiątym i dziesiątym miejscu w klasyfikacji ATP Race. Hiszpan i Brytyjczyk zostali rozstawieni z dwoma najwyższymi numerami, a z oznaczeniem w Wiedniu wystąpią również m.in. Philipp Kohlschreiber, Lukas Rosol i Dominic Thiem.