ATP Wiedeń: Andy Murray i David Ferrer udanie rozpoczęli występ w Austrii

Starający się o miejsce w Finałach ATP World Tour David Ferrer i Andy Murray odnieśli w czwartek dwusetowe zwycięstwa i zameldowali się w ćwierćfinale halowego turnieju w Wiedniu.

Jako pierwszy z dwójki najwyżej rozstawionych uczestników Erste Bank Open wyszedł na kort David Ferrer. Oznaczony "jedynką" 32-latek z Walencji spotkał się z Tobiasem Kamke i po raz trzeci z rzędu odniósł zwycięstwo. Hiszpan problemy z pokonaniem Niemca miał tylko w premierowej odsłonie, w której decydujące przełamanie uzyskał w 12. gemie. W drugim secie Ferrer postarał się o dwa breaki i po 88 minutach triumfował ostatecznie 7:5, 6:1. [ad=rectangle] - W pierwszym secie było trudno. Po zwycięstwie w tej części meczu byłem jednak w stanie zagrać bardziej solidnie i konsekwentnie - powiedział po spotkaniu Ferrer. W piątek na drodze Hiszpana, aktualnie dziewiątego w rankingu ATP Race, stanie rozstawiony z "szóstką" Chorwat Ivo Karlović.

Oznaczony numerem drugim Andy Murray zmierzył się w ostatnim meczu dnia z Vaskiem Pospisilem. Kanadyjczyk był momentami bardzo niewygodnym rywalem dla Brytyjczyka, ale dwukrotny triumfator zawodów wielkoszlemowych zdołał w każdym secie uzyskać po przełamaniu i wygrać 6:4, 6:4. Kluczem do zwycięstwa były dłuższe wymiany rozgrywane z głębi kortu, w których reprezentant Kraju Klonowego Liścia popełnił więcej błędów.

O miejsce w półfinale wiedeńskich zawodów notowany na 10. miejscu w ranking ATP Race Murray powalczy w piątek z Janem-Lennardem Struffem. Niemiec stoczył w czwartek bardzo zacięty bój z Serhijem Stachowskim, który zakończył się jego zwycięstwem dopiero w tie breaku trzeciego seta.

Swojego przeciwnika poznał również obchodzący w czwartek swoje 31. urodziny Philipp Kohlschreiber. Został nim jego rodak, Benjamin Becker, który nie dał szans Holendrowi Robinowi Haase. W ostatnim ćwierćfinale zmierzą się Viktor Troicki i Thomaz Bellucci. Serbski kwalifikant okazał się w II rundzie lepszy od Lukasa Rosola, natomiast Brazylijczyk wyeliminował oznaczonego "trójką" Feliciano Lopeza.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria) ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 521,4 tys. euro czwartek, 16 października

II runda gry pojedynczej:

David Ferrer (Hiszpania, 1/WC) - Tobias Kamke (Niemcy) 7:5, 6:1 Andy Murray (Wielka Brytania, 2/WC) - Vasek Pospisil (Kanada) 6:4, 6:4 Thomaz Bellucci (Czechy) - Feliciano López (Hiszpania, 3) 6:7(9), 6:1, 6:4 Viktor Troicki (Serbia, Q) - Lukáš Rosol (Czechy, 5) 6:3, 6:2 Benjamin Becker (Niemcy) - Robin Haase (Holandia) 6:3, 6:3 Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Serhij Stachowski (Ukraina) 7:6(6), 2:6, 7:6(3)