ATP Bazylea: Dotkliwa porażka Mariusza Fyrstenberga i Steve'a Johnsona

Ivan Dodig w parze z Marcelo Melo pokonali Mariusza Fyrstenberga i Steve'a Johnsona w I rundzie gry podwójnej halowego turnieju ATP World Tour 500 rozgrywanego w Bazylei.

Michał Pochopień
Podczas turnieju w Bazylei Mariusz Fyrstenberg po raz pierwszy w karierze wystąpił w parze z Steve'em Johnsonem, a ich rywalami w I rundzie byli Ivan Dodig i Marcelo Melo, którzy w Swiss Indoor Basel zostali rozstawieni z numerem pierwszym. Chorwacko-brazylijska para zwyciężyła 6:1, 6:2 po zaledwie 48 minutach spędzonych na korcie.
Wynik tego meczu niezupełnie odzwierciedla to, co się działo na korcie. Fyrstenberg i Johnson już w pierwszym gemie mieli szansę na przełamanie rywali, jednak doświadczeni przeciwnicy wyszli z trudnej sytuacji obronną ręką. Od stanu 1:1 rozpoczęła się świetna seria tenisistów rozstawionych z "jedynką", którzy wygrali pięć gemów z rzędu.Druga odsłona rozpoczęła się bardzo dobrze dla Polaka i Amerykanina - od wygrania własnego podania. Później pojawiły się kolejne szanse, ale Fyrstenberg i Johnson nie wykorzystali w jednym gemie czterech break pointów. Następnie powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta, kiedy po wyjściu z opresji duet chorwacko-brazylijski nabrał wiatru w żagle i całkowicie zdominował rywali, pewnie wygrywając drugą partię, jak i cały mecz.

W turnieju gry podwójnej pozostali dwaj inni reprezentanci Polski. Łukasz Kubot w parze z Robertem Lindstedtem zmierzą się we wtorek z parą Santiago González i Lukas Rosol. W Bazylei Marcin Matkowski zagra razem z Leanderem Paesem, z którym wygrał turniej ATP w Kuala Lumpur. Ich rywalami w I rundzie będą we wtorek Jamie Murray i John Peers, których Polak i Hindus pokonali właśnie w finale malezyjskiej imprezy.

Wiadomo już także, kiedy swój pierwszy mecz w turnieju singla rozegra Jerzy Janowicz. Polak i reprezentujący Uzbekistan Denis Istomin zmierzą się ze sobą w środę.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,458 mln euro
poniedziałek, 20 października

I runda gry podwójnej:

Ivan Dodig (Chorwacja, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Steve Johnson (USA) 6:1, 6:2