Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Łukasz Kubot, Michał Przysiężny i Hubert Hurkacz wystąpią w turnieju Wrocław Open

Łukasz Kubot, Michał Przysiężny i Hubert Hurkacz potwierdzili swój udział w halowym turnieju rangi ATP Challenger Tour, który w dniach 16-22 lutego 2015 roku zostanie rozegrany we Wrocławiu.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Ostatnia edycja turnieju rangi ATP Challenger Tour rozgrywanego we Wrocławiu odbyła się w 2009 roku, a jej triumfatorem został Niemiec Michael Berrer, który w finale pokonał Rosjanina Aleksandra Kudriawcewa. Po sześciu latach stolica Dolnego Śląska wraca na tenisową mapę i w dniach 16-22 lutego będzie gościć zawodowych tenisistów.


- Cieszę się i jednocześnie dziękuję działaczom Stowarzyszenia Promocji Tenisa Advantage 2100, że tak skutecznie zabiegali o wsparcie miasta, marszałka województwa oraz sponsorów, że znów we Wrocławiu będziemy mogli podziwiać zawodowych tenisistów, a wśród nich Polaków. Żeby młodzież mogła się szkolić, musi oglądać najlepszych - mówił prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Jak zauważył prezydent, nie było też turnieju Wrocław Open, gdyby nie pomoc marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

- To będzie nie tylko okazja dla promocji miasta oraz Dolnego Śląska. To będzie także szansa dla młodych tenisistów, którzy będą mogli podziwiać i uczyć się od najlepszych. Co więcej, Challengerowi będzie towarzyszyć turniej dla dzieci, w którym już od 1 stycznia będą rywalizować najmłodsi adepci tenisa na całym Dolnym Śląsku - powiedział marszałek Przybylski.

Zawody rozegrane zostaną w hali Orbita, a ich łączna pula nagród wyniesie 85 tys. euro. Dyrektor turnieju, Paweł Jaroch, poinformował, że we Wrocławiu na pewno wystąpią Łukasz Kubot, Michał Przysiężny i Hubert Hurkacz.

- Bardzo cieszę się, że wielki turniej wraca do Wrocławia. To przecież tutaj stawialiśmy z Michałem pierwsze kroki w zawodowym tenisie. Już nie mogę doczekać się rywalizacji w hali Orbita - mówił Kubot.

- Ja także liczę dni do turnieju i cieszę się podwójnie, bo zaczyna się 16 lutego, w dniu moich urodzin. Mam nadzieję, że nie będziemy z Łukaszem rywalizowali w tej samej połówce turniejowej drabinki i spotkamy się w finale Wrocław Open - wyznał Przysiężny.

Pełna lista uczestników turnieju Wrocław Open 2015 zostanie ogłoszona w pierwszym tygodniu lutego.

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
wroclawopen.com.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×