WTA Hobart: Sloane Stephens i Kaia Kanepi w II rundzie, odrodzenie Kurumi Nary

Sloane Stephens pokonała Monicę Niculescu i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Hobart.

W niedzielę rozpoczęła się 22. edycja turnieju w Hobart. Rok temu w stolicy Tasmanii triumfowała Garbine Muguruza, która nie będzie bronić tytuł (Hiszpanka zagra w Sydney). W przeszłości najlepsze tutaj były takie tenisistki, jak Kim Clijsters (2000) i Petra Kvitova (2009).

Półfinalistka Australian Open 2013 Sloane Stephens (WTA 35) pokonała 6:4, 6:2 Monicę Niculescu (WTA 46). W trwającym 67 minut spotkaniu Amerykanka zaserwowała trzy asy oraz zdobyła 16 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki. Rumunka popełniła sześć podwójnych błędów. Niculescu to dwukrotna triumfatorka turnieju w Hobart w deblu (2012 z Iriną Begu i 2014 z Klárą Koukalovą). Stephens dwa lata temu osiągnęła tutaj półfinał w singlu.
Klara Koukalova (WTA 39) również pożegnała się z turniejem już w niedzielę. Czeszka w spotkaniu z Kurumi Narą (WTA 45) wygrała I seta do zera, ale w całym meczu zwyciężyła Japonka 0:6, 6:2, 6:1. W ciągu 87 minut gry 23-latka z Hyōgo wykorzystała pięć z sześciu break pointów oraz zgarnęła 18 z 25 punktów przy drugim podaniu Czeszki. Koukalová rok temu grała w Hobart w finale. Przegrała wówczas w trzech setach z Muguruzą.

Kaia Kanepi (WTA 52) pokonała 6:4, 6:1 Monicę Puig (WTA 59). W trwającym 80 minut spotkaniu Estonka obroniła siedem z ośmiu break pointów oraz zaserwowała cztery asy. Portorykanka zrobiła osiem podwójnych błędów.

Hobart International, Hobart (Australia)

WTA Hobart: Alicja Rosolska w ćwierćfinale debla, porażka Klaudii Jans-Ignacik

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)