WTA Hobart: Alicja Rosolska w ćwierćfinale debla, porażka Klaudii Jans-Ignacik

Alicja Rosolska i Jana Cepelova awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju WTA International w Hobart. Odpadły Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac.

W 2007 i 2008 roku Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik grały w Hobart wspólnie, ale nie udało się im wygrać nawet jednego meczu. Pierwsza z nich po siedmiu latach wróciła do stolicy Tasmanii i awansowała do II rundy wspólnie z Janą Cepelovą. Polka i Słowaczka w niedzielę pokonały 4:6, 6:4, 10-4 Chia-Jung Chuang i Evę Hrdinovą.

W I secie Rosolska i Čepelová przegrywały 0:4, by dogonić rywalki na 4:5, ale w końcu Chuang i Hrdinová dopięły swego. O wyniku II partii zadecydowało jedyne przełamanie, jakie Polka i Słowaczka uzyskały w 10. gemie. W super tie breaku były one wyraźnie lepsze. Od 3-3 zdobyły siedem z ośmiu kolejnych punktów i odniosły zwycięstwo po 89 minutach.
W całym spotkaniu Čepelová i Rosolska zdobyły 31 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Popełniły sześć podwójnych błędów, ale też zaserwowały cztery asy. Obie pary zanotowały po dwa przełamania. Polka i Słowaczka zdobyły łącznie o dziewięć punktów więcej niż rywalki (67-58). W ćwierćfinale zmierzą się one z rozstawionymi z numerem pierwszym Carą Black i Saisai Zheng lub Witalią Diaczenko i Monicą Niculescu.

W I rundzie odpadły Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac. Rozstawione z numerem drugim Polka i Słowenka przegrały 4:6, 5:7 z Kiki Bertens i Johanną Larsson. Holenderka i Szwedka nie straciły serwisu ani razu (nie musiały bronić ani jednego break pointa), a same w każdym secie uzyskały po jednym przełamaniu. Spotkanie trwało 74 minuty. Dla Jans-Ignacik był to czwarty występ w Hobart i ciągle pozostaje bez wygranego meczu (2007 i 2008 z Rosolską, 2012 z Mervaną Jugić-Salkić).

Hobart International, Hobart (Australia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 11 stycznia

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Jana Čepelová (Słowacja) - Chia-Jung Chuang (Tajwan) / Eva Hrdinová (Czechy) 4:6, 6:4, 10-4

Kiki Bertens (Holandia) / Johanna Larsson (Szwecja) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska, 2) / Andreja Klepač (Słowacja, 2) 6:4, 7:5

WTA Hobart: Sloane Stephens i Kaia Kanepi w II rundzie, odrodzenie Kurumi Nary

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)