Australian Open: Katarzyna Piter i Bojana Jovanovski odpadły w I rundzie debla

Katarzyna Piter i Bojana Jovanovski przegrały z Timeą Babos i Kristiną Mladenović w I rundzie gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open.

Katarzynie Piter nie udało się przejść eliminacji w singlu, ale w deblu zagrała w Melbourne po raz drugi. Rok temu w parze z Alicją Rosolską zostały pokonane w II rundzie. Tym razem wystąpiła wspólnie z Bojaną Jovanovski. Polka i Serbka odpadły po pierwszym meczu przegrywając 1:6, 3:6 z Tímeą Babos i Kristiną Mladenović.
W I secie Piter i Jovanovski nie miały nic do powiedzenia. Babos i Mladenović uzyskały przełamanie na 2:0 i 5:1, a same w swoich gemach serwisowych straciły łącznie dwa punkty.

W II partii było dużo więcej walki. Polka i Serbka wyszły na 2:0, ale w długim trzecim gemie (20 punktów) rywalki odrobiły stratę wykorzystując szóstego break pointa. Węgierka i Francuzka uzyskała dwa kolejne przełamania i prowadziły 5:2. Złożony z 14 punktów ósmy gem padł łupem Piter i Jovanovski, ale nie potrafiły poprawić wyniku na 4:5, bo po raz szósty straciły serwis.

W trwającym 62 minuty spotkaniu Babos i Mladenović zaserwowały siedem asów, z czego pięć w I secie, oraz zdobyły 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Piter i Jovanovski popełniły cztery podwójne błędy i zgarnęły tylko 20 z 49 punktów przy własnym pierwszym serwisie.

Mladenović to mistrzyni Wimbledonu 2013 i Australian Open 2014 w grze mieszanej (oba tytuły w parze z Danielem Nestorem). W ubiegłym sezonie Francuzka i Węgierka Babos dotarły do finału Wimbledonu w grze podwójnej.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 40 mln dolarów australijskich
czwartek, 22 stycznia

I runda gry podwójnej kobiet:

Tímea Babos (Węgry, 10) / Kristina Mladenović (Francja, 10) - Katarzyna Piter (Polska) / Bojana Jovanovski (Serbia) 6:1, 6:3

Australian Open: Pierwszy krok Łukasza Kubota ku obronie tytułu w deblu

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)