WTA Dubaj: Siostry Rodionowe za mocne dla Klaudii Jans-Ignacik i Andreji Klepac

Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac już po pierwszym spotkaniu pożegnały się z turniejem debla zawodów WTA Premier 5 rozgrywanych w Dubaju.

Rafał Smoliński
Klaudia Jans-Ignacik pozostaje bez zwycięstwa na koncie w imprezie Dubai Duty Free Tennis Championships. Tenisistka z Trójmiasta grała wcześniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trzykrotnie, w latach 2010-2011 w parze z Alicją Rosolską i w 2012 roku razem z Ałłą Kudriawcewą, lecz ani razu nie zdołała awansować do II rundy.
Na przerwanie fatalnej serii 30-letnia Polka będzie musiała poczekać do przyszłego sezonu, bowiem w poniedziałek przegrała razem z Andreją Klepac z siostrzanym duetem, Anastazją i Ariną Rodionowymi. Reprezentantki Australii w 52 minuty rozprawiły się z Jans-Ignacik i jej partnerką, zwyciężając ostatecznie 6:2, 6:1.

W całym meczu Rodionowe obroniły cztery break pointy, a same wykorzystały połowę z ośmiu okazji na przełamanie. W nagrodę zagrają o miejsce w ćwierćfinale z rozstawioną z numerem trzecim szwajcarsko-włoską parą Martina Hingis i Flavia Pennetta.

Jans-Ignacik i Klepač, ćwierćfinalistki Australian Open 2015, podzieliły los Rosolskiej i partnerującej jej Kanadyjki Gabrieli Dabrowski, które w niedzielę także odpadły w I rundzie, po porażce z rosyjską parą Kudriawcewa / Anastazja Pawluczenkowa.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,513 mln dolarów
poniedziałek, 16 lutego

I runda gry podwójnej:

Anastazja Rodionowa (Australia) / Arina Rodionowa (Australia) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Andreja Klepač (Słowenia) 6:2, 6:1

WTA Dubaj: Rosolska i Dabrowski nie zagrają z turniejowymi "jedynkami"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)