Challenger Wrocław: Andriej Kapaś awansował do II rundy

Andriej Kapaś pokonał Chorwata Mate Delicia i awansował do II rundy turnieju ATP Challenger Tour we Wrocławiu. Swoje mecze wygrali również Michael Berrer i Jesse Huta Galung.

Michał Pochopień
W pierwszym spotkaniu turnieju głównego Jesse Huta Galung w trzech setach pokonał Niemca Matthiasa Bachingera 6:1, 6:7(5), 6:3. Reprezentant Holandii od początku pojedynku przyjął ofensywny styl gry, który przez większość trwania meczu przynosił korzystny skutek. Na początku drugiego seta Holender uzyskał przełamanie, jednak rozstawiony z "piątką" Bachinger odrobił straty i ostatecznie doprowadził do wyrównania. Decydująca odsłona toczyła się pod dyktando 29-latka pochodzącego z Haarlem, który zakończył pojedynek, wykorzystując szóstą piłkę meczową.
W ciągu niespełna dwóch godzin gry Huta Galung posłał 10 asów i popełnił jeden podwójny błąd. Kolejnym przeciwnikiem 250. obecnie tenisisty rankingu ATP będzie zwycięzca meczu dwóch kwalifikantów - Laslo Djere i Mirzy Bašicia.

Po trudnym początku awans do II rundy turnieju wywalczył triumfator zawodów we Wrocławiu z 2009 roku - Michael Berrer. Niemiec po przegranym pierwszym secie odwrócił losy spotkania z Axelem Michonem. W 1/8 finału tegoroczny pogromca Rafaela Nadala zmierzy się z lepszym z pary Jurgen Zopp - Frank Dancević.

Andriej Kapaś jako pierwszy Polak awansował do 1/8 finału turnieju Wrocław Open. W ostatnim meczu rozgrywanym w poniedziałek w Hali Orbita 25-latek pokonał wyżej notowanego od siebie o 280 miejsc Chorwata Mate Delicia.

Dla Polaka mecz rozpoczął się przeciętnie - pierwsze gemy wskazywały na wizualną przewagę Chorwata, który nie potrafił postawić kropki nad "i". Jedyne przełamanie w inauguracyjnej odsłonie miało miejsce w dziewiątym gemie i uzyskał je Kapaś. Nie byłoby to możliwe bez doraźnej pomocy Delicia, który zaczął masowo wyrzucać piłki poza kort.

Druga i zarazem ostatnia odsłona przebiegała pod całkowite dyktando reprezentanta Polski, który w początkowej fazie uzyskał podwójne przełamanie i pewnie dobrnął do finiszu rozgrywki, wygrywając ten mecz w ciągu 54 minut.

W walce o ćwierćfinał Kapaś zmierzy się ze zwycięzcą meczu I rundy pomiędzy oznaczonym "czwórką" Ołeksandrem Niedowiesowem a Janem Mertlem.