WTA Dubaj: Kvitova skruszyła opór Switoliny, Halep nie dała szans Hantuchovej

Simona Halep pokonała Danielę Hantuchovą i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Dubaju.

Simona Halep (WTA 4) dzień wcześniej na treningu poczuła ból w żebrach, ale ostatecznie zdecydowała się zagrać w Dubaju. Najwyżej rozstawiona Rumunka na początek rozbiła 6:2, 6:0 Danielę Hantuchovą (WTA 47). Słowaczka w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Pattaya City. W niedzielę w finale pokonała w trzech setach Ajlę Tomljanović. W poniedziałek musiała już być w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W I rundzie po ponad 2,5 godzinnym boju wyeliminowała Monę Barthel. W meczu z Halep zabrakło jej sił i po wygraniu sześciu meczów z rzędu doznała porażki.
W trwającym 73 minuty spotkaniu Rumunka posłała 18 kończących uderzeń i popełniła 12 niewymuszonych błędów. Obroniła jednego break pointa, a sama wykorzystała pięć z 13 szans na przełamanie rywalki. Hantuchovej naliczono 13 piłek wygranych bezpośrednio i 33 błędy własne. Kolejną rywalką Halep będzie Cwetana Pironkowa. Petra Kvitova (WTA 3) wygrała 2:6, 6:3, 6:2 z Eliną Switoliną (WTA 26). W ciągu jednej godziny i 47 minut gry Czeszka pięć razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała siedem z 11 break pointów. Na jej konto powędrowało 37 kończących uderzeń i 46 niewymuszonych błędów. Ukrainka miała 16 piłek wygranych bezpośrednio i 23 błędy własne. Switolina mogła prowadzić 6:2, 2:0, ale w drugim gemie II seta nie potrafiła wykorzystać żadnej z czterech okazji na przełamanie. Kvitová to mistrzyni turnieju w Dubaju sprzed dwóch lat.

- Nie wiem gdzie byłam w I secie, ale nie sądzę, że na korcie - powiedziała po meczu dwukrotna mistrzyni Wimbledonu. - Jednak to się zdarza. Myślę, że byłam zbyt nerwowa. Bardzo chciałam grać agresywnie i popełniałam zbyt wiele błędów. Oddawałam za darmo bardzo proste piłki. Trudno było grać trochę mniej agresywnie, ale cieszę się, że walczyłam do końca i przetrwałam to. Wiedziałam, że będzie trudno. Przegrałam z nią w zeszłym roku w Cincinnati. Kolejną rywalką Kvitovej będzie Carla Suarez, z którą wygrała pięć z siedmiu dotychczasowych meczów. Jedno ze zwycięstw nad Czeszką Hiszpanka odniosła rok temu właśnie w Dubaju w II rundzie.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)