WTA Rio de Janeiro: Irina Begu w ćwierćfinale, porażka Madison Brengle

Irina Begu pokonała Bethanie Mattek-Sands i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Rio de Janeiro. Odpadła Madison Brengle.

W ubiegłym miesiącu Irina Begu (WTA 34) zanotowała w Australian Open życiowy start w wielkoszlemowym turnieju. Doszła do IV rundy eliminując po drodze Andżelikę Kerber. W środę w Rio de Janeiro Rumunka pokonała 6:2, 6:4 Bethanie Mattek-Sands (WTA 214) i po raz drugi z rzędu zagra tutaj w ćwierćfinale. W ubiegłym sezonie, gdy odbyła się pierwsza edycja imprezy, w walce o półfinał przegrała z Telianą Pereirą. Begu musiała wtedy przebijać się przez kwalifikacje, bo była notowana na 145. miejscu w rankingu.
W trwającym 88 minut spotkaniu Rumunka zdobyła 20 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie w piątek Julia Glushko (WTA 149), która wygrała 6:3, 6:1 z Grace Min (WTA 104). Dla Izraelki, która dwa lata temu zadebiutowała w Top 100 rankingu, będzie to pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu. Miała ona szansę awansować do IV rundy US Open 2013, ale w spotkaniu z Danielą Hantuchovą zmarnowała cztery piłki meczowe. Johanna Larsson (WTA 69) pokonała 7:6(4), 6:4 grającą dzięki dzikiej karcie reprezentantkę gospodarzy Gabrielę Ce (WTA 261). W trwającym jedną godzinę i 49 minut spotkaniu Szwedka zdobyła 15 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki oraz wykorzystała siedem z 11 break pointów. W ćwierćfinale zmierzy się z Diną Pfizenmaier (WTA 142), która wygrała 7:5, 0:6, 7:5 z Madison Brengle (WTA 45). Amerykanka zdobyła w sumie o dwa punkty więcej od rywalki (97-95), ale pożegnała się z turniejem. W ubiegłym miesiącu zanotowała ona bardzo dobry występ w Australian Open. Doszła do IV rundy eliminując po drodze Andreę Petković.

Poza tym w środę rozegrane zostały dwa mecze I rundy. Anna Schmiedlova (WTA 75) rozbiła 6:3, 6:0 Alison van Uytvanck (WTA 96). W trwającym równo godzinę spotkaniu Belgijka zdobyła tylko osiem z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. W ubiegłym tygodniu w Antwerpii przegrała ona z Andreą Petković, choć miała osiem piłek meczowych. Polona Hercog (WTA 77) wygrała 6:3, 6:4 z An-Sophie Mestach (WTA 107) po 88 minutach gry.