WTA Dubaj: Halep wzięła na Makarowej rewanż za Melbourne i zagra o finał z Woźniacką

Simona Halep pokonała Jekaterinę Makarową i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Dubaju.

Simona Halep sezon rozpoczęła od wygrania dziewięciu meczów i 18 setów z rzędu. W ćwierćfinale Australian Open zatrzymała ją Jekaterina Makarowa. W Dubaju Rumunka wzięła na Rosjance rewanż, zwyciężając 6:3, 1:6, 7:5. Spotkanie stało na naprawdę dobrym poziomie, a szczególnie imponujący tenis obie zawodniczki zaprezentowały w III secie. Halep (WTA 4) zaliczyła w nim przełamanie na 5:3 po pasjonującym, złożonym z 12 piłek, gemie. Makarowa (WTA 9) wyrównała jednak na 5:5. W 12. gemie Rosjanka obroniła cztery piłki meczowe (wygrywający serwis, bekhend po linii wymuszający błąd i dwa błędy rywalki), ale przy piątej przestrzeliła bekhend.
W trwającym dwie godziny i siedem minut spotkaniu obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Halep największe problemy miała z serwisem (siedem podwójnych błędów). Rumunka zdobyła o trzy punkty więcej niż Makarowa (94-91). - Były dzisiaj wzloty i upadki - powiedziała finalistka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa. - Nie było łatwo kontrolować mecz, bo ona jest dobrą tenisistką. Grałam naprawdę dobrze w I secie, ale w II [Makarowa] zaczęła uderzać mocniej. Myślę, że byłam o krok za daleko za linią końcową, co nie było dla mnie dobre. Jednak spróbowałam się zrelaksować, zaczęłam więcej wchodzić w kort i brać piłki szybciej. Bardzo się cieszę, że to dobre spotkanie zakończyło się moim zwycięstwem. To dużo dla mnie znaczy, bo potrzebuję teraz więcej meczów. Kolejną rywalką Halep będzie Karolina Woźniacka (WTA 5), która wygrała 7:5, 6:0 z Flavią Pennettą (WTA 14). Dzień wcześniej w spotkaniu z Alize Cornet Dunka miała serię 10 zdobytych gemów z rzędu. W pojedynku z Włoszką od 5:5 zgarnęła siedem kolejnych gemów. W ciągu 92 minut gry była liderka rankingu zdobyła 15 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki oraz wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Naliczono jej 13 kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Pennetta miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i 36 błędów własnych. Woźniacka podwyższyła na 7-1 bilans meczów z Włoszką.

Woźniacka i Halep spotkają się po raz trzeci i po raz drugi w Dubaju. Trzy lata temu w II rundzie zwyciężyła Dunka 6:2, 6:3. W 2013 roku zmierzyły się w półfinale w New Haven i wygrała wtedy Rumunka 6:2, 7:5. Woźniacka piąty rok z rzędu zagra w Dubaju w półfinale. W 2011 roku zdobyła ona tutaj tytuł po zwycięstwie nad Swietłaną Kuzniecową.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)