Szwedzka tenisistka uderzyła w twarz sędziego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Podczas meczu II rundy turnieju ITF w Surprise pomiędzy Cici Bellis a Susanne Celik doszło do niecodziennej sytuacji. Szwedka została zdyskwalifikowana za... uderzenie sędziego piłką w twarz.

Całe zdarzenie miało miejsce po trzecim gemie III seta. Tuż po swoim podaniu, Susanne Celik chciała przerzucić piłki na drugą stronę kortu. Jedną z nich uderzyła ramą rakiety na tyle mocno, że zdołała odbić się od jednej z band i uderzyć sędziego liniowego na sąsiednim obiekcie. Wezwany tuż po tym incydencie supervisor turnieju natychmiast zadecydował o dyskwalifikacji Szwedki, na co Catherine Cartan Bellis zaareagowała okrzykiem radości. [ad=rectangle] - Nawet gdybym rzeczywiście chciała to zrobić, nie byłabym w stanie trafić sędziego znajdującego się na korcie obok - tłumaczyła Celik, której nie udało się zakończyć pojedynku w dwóch setach pomimo prowadzenia 6:1, 5:1. - Każdy kto mnie zna, wie, że nigdy nie uderzyłabym sędziego. Nigdy! - dodała.

Co ciekawe, pod koniec drugiej partii Amerykanka w akcie frustracji po jednym z punktów również uderzyła piłką sędziego, za co otrzymała od sędziego stołkowego ostrzeżenie.

15-letnia Bellis to sprawczyni największej niespodzianki zeszłorocznego US Open, kiedy to pokonała w I rundzie Dominikę Cibulkovą. W ćwierćfinale turnieju w Surprise, aktualna wiceliderka juniorskiego rankingu spotka się z inną reprezentantką Szwecji, Sofią Arvidsson.

Źródło artykułu:
Czy decyzja supervisora turnieju o dyskwalifikacji Celik była słuszna?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (4)
avatar
steffen
21.02.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dyskwalifikacja za przypadkowe trafienie ?  Poza tym, droga redakcjo, tytuł rodem z wp. Wstyd...  
avatar
RobertW18
21.02.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Gdyby chodziło jedynie o ten pierwszy wypadek w ujęciu p. Kowalczyka z SU, to trudno czynić istotne zarzuty zawodniczce. Była nagannie nieostrożna, ale trudno komuś odbierać prawo do gry za to, Czytaj całość
Seb Glamour
20.02.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Serena przy niej to grzeczna dziewczynka.  
avatar
RvR
20.02.2015
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
Żenada...