Challenger Wrocław: Andriej Kapaś i Frank Dancević w finale debla

Andriej Kapaś i Frank Dancević awansowali do finału turnieju gry podwójnej we Wrocławiu. Polak i Kanadyjczyk pokonali Dominika Mefferta i Franka Mosera.

Michał Pochopień
Andriej Kapaś i Frank Dancević nie próżnują po wyeliminowaniu z turnieju pary rozstawionej z numerem pierwszym. W piątek polsko-kanadyjski duet po pokonaniu Dominika Mefferta i Franka Mosera 7:6(8), 6:3 awansował do finału gry podwójnej.
W pierwszym secie piątkowego pojedynku nie było ani jednego przełamania, dlatego o zwycięstwie zadecydował tie break, w którym więcej spokoju zachowali Kapaś i Dancević. Zabrzanin i jego partner wygrali do ośmiu, broniąc po drodze setbola.Druga partia przyniosła jedno przełamanie, które padło łupem Kapasia i Dancevicia. Polak i Kanadyjczyk do końca meczu pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe, nie dopuścili rywali do szans na przełamanie i utrzymali przewagę do końca.
Andriej Kapaś powalczy w niedzielę o tytuł w deblu (foto: Biuro Prasowe Wrocław Open) Andriej Kapaś powalczy w niedzielę o tytuł w deblu (foto: Biuro Prasowe Wrocław Open)
W meczu trwającym godzinę i 18 minut polsko-kanadyjska para posłała dziewięć asów i popełniła dwa podwójne błędy. Kapaś i Dancević obronili wszystkie trzy break pointy i wygrali 82 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Finałowych rywali Kapaś i Dancević poznają w sobotę, kiedy to rozegrany zostanie mecz półfinałowy pomiędzy niemieckim duetem Philipp Petzschner i Tim Puetz a słowacko-tajwańską parą Andrej Martin i Hsien-Yin Peng.

Wrocław Open, Wrocław (Polska)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 85 tys. euro
piątek, 20 lutego

półfinał gry podwójnej:

Andriej Kapaś (Polska) / Frank Dancević (Kanada) - Dominik Meffert (Niemcy, 3) / Frank Moser (Niemcy, 3) 7:6(8), 6:4

Czy Andriej Kapaś i Frank Dancević wygrają turniej debla zawodów Wrocław Open 2015?