ATP Marsylia: Francuski finał. O tytuł zagrają Gael Monfils i Gilles Simon

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Dubreuil Corinne /
Newspix / Dubreuil Corinne /

Gael Monfils pokonał w półfinale turnieju ATP w Marsylii Roberto Bautistę i o finał zagra z Gillesem Simonem, który w trzech setach wygrał z Serhijem Stachowskim.

Gael Monfils do ostatniej chwili wahał się, czy wystąpić w turnieju ATP w Marsylii. Francuz jednak przyjął dziką kartę i jak się okazuje, była to znakomita decyzja. Paryżanin zagra bowiem w finale imprezy Open 13. W sobotnim meczu półfinałowym wygrał 6:4, 6:2 z Roberto Bautistą, pokonując Hiszpana trzeci raz w trzeciej konfrontacji, w tym po raz drugi w ciągu dziesięciu dni. [ad=rectangle] Oznaczony "siódemką" Monfils przez cały mecz posiadał inicjatywę i dominował na korcie. W obu setach uzyskał po dwa przełamania. Dzięki temu wywalczył awans do 22. finału w głównym cyklu w karierze, pierwszego w tym sezonie i pierwszego w historii swoich występów w Marsylii.

Finałowym rywalem Monfilsa będzie Gilles Simon. Obaj tenisiści mają tego samego trenera, Jana de Witta. - Gilles bardzo dobrze mnie zna, więc będzie wiedział, jak powinien zagrać przeciw mnie, On wie, że będę próbował grać agresywnie i atakować. To będzie trudny mecz. Między nami nie ma wielkiej różnicy w umiejętnościach, więc o zwycięstwie może zadecydować dyspozycja dnia - ocenił 28-latek z Paryża, który ze swoim rodakiem ma bilans 1-4.

Simon w sobotę po trzysetowym boju okazał się lepszy od Serhija Stachowskiego. Francuz zwyciężył 3:6, 6:3, 6:2 i po 97 minutach gry wywalczył awans do 17. finału w głównym cyklu, w którym będzie mógł wywalczyć pierwszy tytuł od września 2013 roku. Popularny Gillou, który ma w dorobku 11 mistrzostw rangi ATP World Tour, premierowy tytuł w głównym cyklu zdobył właśnie w Marsylii przed ośmioma laty.

Po raz ostatni dwaj Francuzi zmierzyli się ze sobą w finale imprezy w Marsylii w 2010 roku. Wówczas Michael Llodra pokonał 6:3, 6:4 Juliena Benneteau.

Open 13, Marsylia (Francja) ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 565,7 tys. euro sobota, 21 lutego

półfinał gry pojedynczej:

Gilles Simon (Francja, 5) - Serhij Stachowski (Ukraina) 3:6, 6:3, 6:2 Gaël Monifls (Francja, 7/WC) - Roberto Bautista (Hiszpania, 4) 6:4, 6:2