Polskie tenisistki wygrały Halowe Drużynowe Mistrzostwa Europy!

Reprezentacja Polski w składzie Iga Świątek, Maja Chwalińska i Stefania Rogozińska-Dzik wygrała turniej Tennis Europe Winter Cups by HEAD w kategorii do lat 14.

Marcin Motyka
W finałowym turnieju Halowych Drużynowych Mistrzostw Europy w kategorii młodziczek rozgrywanym w czeskim Rakovníku podopieczne Pawła Motylewskiego nie dały szans rywalkom. W ćwierćfinale pokonały 2-1 Włoszki, a w półfinale zwyciężyły 2-0 Turczynki.
Finałowymi rywalkami Polek były Rosjanki, z którymi nasze reprezentantki wygrały 3-0. W pierwszej grze pojedynku o tytuł Maja Chwalińska pokonała 7:5, 6:1 Kamilę Rachimową, a mistrzostwo dla naszej reprezentacji przypieczętowała Iga Świątek, ogrywając 6:2, 6:2 Polinę Krupczenko. W grze deblowej, która już nie mogła zmienić losów finału, Chwalińska i Stefania Rogozińska-Dzik wygrały 1:6, 7:5, 6:3 z duetem Krupczenko / Rachimowa.

To pierwszy taki sukces w historii polskiego tenisa w turnieju Tennis Europe Winter Cups by HEAD w kategorii do lat 14. W 2005 roku Polska również triumfowała w Halowych Drużynowych Mistrzostw Europy, tyle że w kategorii do lat 16. Biało-czerwone barwy reprezentowały wówczas Sandra Zaniewska, Katarzyna Piter i Weronika Domagała.

Dobry występ w turnieju we francuskim Ronchinie zanotowała także nasza reprezentacja do lat 16 chłopców. Kacper Żuk, Konrad Fryze i Marcin Skowroński zakończyli rywalizację na czwartym miejscu. Polacy w ćwierćfinale pokonali 2-1 Portugalczyków, w półfinale ulegli 0-3 późniejszym mistrzom, Niemcom, a w meczu o najniższy stopień podium nie sprostali Szwedom, przegrywając 1-2.

Wyniki reprezentacji Polski w Halowych Drużynowych Mistrzostw Europy w kategorii do lat 14 w Rakovníku:

ćwierćfinał:

Polska - Włochy 2:1
Gra 1.: Maja Chwalińska - Federica Rossi 6:2, 2:6, 6:3
Gra 2.: Iga Świątek - Elisabetta Cocciaretto 6:1, 6:3
Gra 3.: Stefania Rogozińska-Dzik / Iga Świątek - Federica Rossi / Alessia Truden 6:7(3), 3:6

Gra 2.: Iga Świątek - Polina Krupczenko 6:2, 6:2
Gra 3.: Maja Chwalińska / Stefania Rogozińska-Dzik - Polina Krupczenko / Kamilla Rachimowa 1:6, 7:5, 6:3