Cykl ITF: Grzegorz Panfil bez tytułu w Umagu

Grzegorz Panfil nie wygrał w niedzielę turnieju ITF rozgrywanego na kortach ziemnych w chorwackim Umagu. Polski tenisista przegrał w finale z Włochem Gianlucą Naso.

Rafał Smoliński
Rozstawiony z numerem pierwszym w Umagu Grzegorz Panfil po raz pierwszy w karierze spotkał się z Gianlucą Naso. Oznaczony "trójką" Włoch już w gemie otwarcia postarał się o przełamanie i objął prowadzenie. Reprezentant Italii stracił co prawda serwis, kiedy podawał po seta w dziewiątym gemie, ale po zmianie stron uzyskał kolejnego breaka i zwieńczył premierową odsłonę przy wyniku 7:5.
W drugim secie leworęczny zabrzanin szybko przegrał własne podanie i od tego momentu Naso uważnie pilnował wywalczonej przewagi. Po dwusetowym spotkaniu reprezentant Włoch pokonał Panfila 7:5, 6:4 i sięgnął po piąte trofeum na zawodowych kortach.

Dla 27-letniego Panfila była to druga szansa na wywalczenie mistrzowskiego tytułu w obecnym sezonie. Na przełomie stycznia i lutego reprezentant Górnika Bytom okazał się najlepszy w zawodach ITF w hiszpańskim Castelldefels. Za występ w Umagu Polak otrzyma 10 punktów do rankingu ATP, a w kolejnym tygodniu będzie starał się powiększyć swój dorobek na mączce w miejscowości Poreč.