WTA Indian Wells: Urszula Radwańska przegrała z 17-latką z Chorwacji

Młodsza z sióstr Radwańskich nie będzie dobrze wspominać swojego występu w eliminacjach do tegorocznego Indian Wells. Krakowianka w dwóch setach uległa tenisistce z Chorwacji.

Dominika Pawlik
Urszula Radwańska zaprezentowała dobrą formę w turnieju WTA w Monterrey, gdzie przeszła przez eliminacje i dotarła do ćwierćfinału. Choć w I rundzie eliminacji do Indian Wells trafiła na rozstawioną z numerem 8. Ana Konjuh, nie była bez szans.
Notowana na 99. miejscu tenisistka mierzyła się już z Polką, miało to miejsce podczas US Open, lepsza okazała się wtedy krakowianka, ale po trzysetowej batalii.Początek spotkania byl wyrównany, najpierw Konjuh miała szansę na przełamanie rywalki, a następnie Radwańska. Pierwszy break został wykorzystany jednak dopiero w szóstym gemie. Polka wyszła na prowadzenie 4:2 i od tej pory na korcie dzieliła i rządziła tensisitka urodzona w Dubrowniku. Konjuh błyskawicznie odrobiła straty i uzyskała jeszcze jedno przełamanie, wygrywając seta do czterech.

W drugiej odsłonie doszło do podobnych zdarzeń. Krakowianka prowadziła już nawet 4:1, ale młodsza przeciwniczka odrobiła stratę breaka i wyrównała stan seta. Tym razem wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku, w którym trzech szans na pozostanie w meczu nie wykorzystała Urszula Radwańska. Ana Konjuh drugiej okazji nie zmarnowała i zamknęła spotkanie w dwóch setach.

W całym meczu polska tenisistka posłała trzy asy oraz popełniła pięć podwójnych błędów serwisowych. Popisała się skutecznością 54 proc. pierwszego podania, po którym wygrała 24 z 35 punktów. Radwańska obroniła trzy z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała dwie z czterech szans. Konjuh posłała dwa asy, a w swoich gemach serwisowych wygrała 40 z 59 punktów.

Wcześniej z turniejem pożegnała się także Paula Kania, która uległa Lin Zhu. W drabince głównej pewne miejsce ma Agnieszka Radwańska.